Chwila obecna jest zawsze właściwa

Podzielę się z wami jednym z moich ostatnich uświadomień, które mną głęboko, pozytywnie wstrząsnęło. W zasadzie wiedziałem o tym już od pewnego czasu, lecz dopiero teraz odczułem to w doświadczeniu. Dotyczy ono bezpośredniej naszej relacji z teraźniejszością. Zrozumiałem, że naprawdę chwila obecna – treść i forma życia, w którą się ona „przyodziała” – jest właściwa. To, co się dzieje w życiu każdego z nas, jest właściwe i należy się temu przestrzeń akceptacji. Życzę Ci, abyś podążał w stronę zamanifestowania obfitości oraz harmonii na każdym możliwym poziomie swojego życia. Niech wpłynie w Twoje życie wielka radość oraz szczęśliwość. Niech wypłyną one z Ciebie. Zmieniaj i transformuj swoje życie w tym kierunku. Niezależnie od tego ile jest w Twoim życiu bólu, cierpienia,  lęku, rozpaczy, niepewności, smutku, wszelkiego cienia, rozpocznij zmianę swojej rzeczywistości, od zrodzonego w głębi Ciebie postanowienia ustanawiającego, że ta chwila, która trwa, jest w porządku. To jest klucz do jakiejkolwiek zmiany.

Wszystkie okoliczności, które złożyły się na to, że chwila obecna przybrała taki obraz, również były w porządku. Wszystko, co się wydarzyło i wydarza, ma na celu doprowadzić Cię tam, dokąd masz dojść. Po prostu nie może być inaczej. Zrelaksuj się więc, wejdź głęboko w chwile obecna, odczuj ją całym sobą  oraz zaprzyjaźnij się z nią. Gdy tego dokonasz, wtedy zobaczysz, że tak naprawdę musiałeś objąć i przytulić siebie samego.

Pogodzić się z życiem, nie oznacza rezygnację czy brak chęci i siły na zmianę czegokolwiek. Pogodzić się z życiem oznacza przyłączyć się do strumienia życia, współgrać z siłą życia. Czerpać moc ze źródła życia. Godzisz się z życiem wtedy, kiedy uznasz, że życie może być takie, jakie chcesz, oraz gdy odkryjesz, że masz w sobie siłę i światło, żeby to zamanifestować. Wtedy tak naprawdę godzisz się z życiem, stapiasz się z nim. Gdy uznasz, że chwila obecna jest odpowiednia i właściwa, gdy zaakceptujesz swoja sytuacje, wtedy dopiero wytworzy się wokół ciebie przestrzeń, która będzie mogła zostać wypełniona światłem i mocą siły życiowej.
Chwila obecna jest życiem, które komunikuje się z Tobą, jest przy Tobie. Nie połączysz się z mocą życia, dopóki będziesz w opozycji do chwili obecnej, w której przejawia się życie – szedł pod prąd, stawiał opór temu, co jest. To jest takie oczywiste. Tak łatwo i często nieustannie sprzeciwiamy się chwili obecnej, negujemy ją, zwalczamy ją, nie chcemy jej uznać. Najczęściej robimy to zupełnie nieświadomie.

Gdziekolwiek teraz jesteś, cokolwiek teraz robisz, zamknij na chwilę oczy, weź kilka spokojnych głębokich wdechów, uśmiechnij się do samego siebie, oraz pozwól tej chwili w całości być, przejawiać się taką, jaka jest. Niech każdy wdech i wydech wyłącznie pogłębia to przyzwolenie. Niech każdy wdech oraz wydech otwierają bramy akceptacji i szacunku dla chwili obecnej. Uznaj całe Twoje obecne doświadczenie życiowe za właściwe. Nie jesteś swoją sytuacją życiową, tylko przestrzenią, w której się ona wydarza. Przestrzeń ta nie należy absolutnie do świata formy.  Przyniesie Ci to błyskawicznie spokój. Zaczniesz czuć się naprawdę dobrze. A teraz, jeśli pragniesz coś w swoim życiu zmienić, zmień to. Nie będziesz od tego momentu robił to przez pryzmat walki, szarpaniny, gonitwy czy ucieczki. Odbędzie się to w zgodzie z Tobą, w zgodzie z życiem. Od tej pory popłyniesz na fali życia. Wiatr życia będzie wiał Ci w plecy, nie w twarz.

Pamiętaj, zawsze o tym, że jesteś tutaj po to, aby przejawiać radość, szczęśliwość, dobro, a także wnosić do życia pokój i spokój. Jeśli chcesz pozwolić, żeby tym wszystkim wypełniło się Twoje życie, pozwól najpierw chwili obecnej być po prostu taka, jaka jest. Dostrzeż ją, przywitaj ją, doceń ją, zaprzyjaźnij się z nią. Wyciągnij pierwszy swoja dłoń do życia 🙂

2 komentarze

  1. Pięknie napisane ale ja niestety teraz jakoś nie potrafie. Cos sie we mnie załamało, chociaż zdawało mi sie ze jestem na dobrej drodze. Nie wiem co dalej. Zaczynam wątpić. Czuje sie jak papierowa postać na wietrze. Bog i dusza milczą.

    Jj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *