Kalendarz Majów cz.3

 

piramida słońćaZamykając temat Kalendarza Majów chciałbym teraz się skupić na dwóch pozostałych podświatach (cyklach), które zostały mi do opisania oraz podzielić się przesłaniem Starszyzny na obecne czasy. Oba poziomy ewolucji świadomości są dla nas o tyle istotne, ponieważ mają one swój czas za naszego życia. Jak wspominałem wcześniej każdy kolejny cykl zawiera w sobie przyspieszenie rozwoju świadomości, ponieważ jego czas trwania jest dwudziestokrotnie krótszy w stosunku do poprzedniego.
Z tego powodu dwa ostatnie cykle trudno od siebie jednoznacznie oddzielić, gdyż w przeciwieństwie do tego co działo się na poprzednich poziomach, wydarzenia w nich zawarte dzieją się nie na przestrzeni wieków, tysiącleci, lecz w przeciągu lat czy też miesięcy (jak w ostatnim, dziewiątym cyklu). Trzeba powiedzieć też o tym, że Starszyzna Majów otwarcie i z pokorą mówi aby nie przywiązywać się do dat, z tego powodu, że zmiany w tych cyklach zachodzą płynnie, nieraz na bardzo subtelnym poziomie. Niezwykle ciężko także jest dokłądnie przełożyć Kalendarz Majów na Kalendarz Gregoriański. Wspominają też o tym, że prawdopodobnie Kalendarz Gregoriański zawiera błędne, kilkuletnie przesunięcie datowania narodzin Chrystusa. Don Alejandro twierdzi, że “okno zmian” obejmuje okres pomiędzy latami 2007-2015. Otwarcie tego okna ma związek z przepowiednią Indian Hopi (mocno spokrewnionych z Majami), która mówi o tym, że gdy na niebie pojawi się niebieska gwiazda – Kachina, wtedy rozpocznie się “koniec czasu” , a ludziom pozostanie już niewiele czasu na przygotowanie się do potężnych zmian cywilizacyjnych. 24 października 2007 na niebie doszło do potężnego, niebieskiego rozbłysku. Przez nasz układ słoneczny przelatywała wtedy komety Holmesa. Podczas jej zbliżenia ze słońcem następił gwałtowny wzrost jej jasności. Wielkość otoczki komety oraz warkocza była większa od naszego słońca, co pokazuje skale tego spektakularnego wydarzenia. W tamtym czasie był to wtedy największy obiekt zarejestrowany w Układzie Słonecznym. Niedługo po tym Rada Indian Hopi zebrała się w Ameryce Północnej oraz Południowej oznajmiając oficjalnie, że była to Niebieska Kachina z ich przepowiedni. Niecały rok później miało miejsce wydarzenie, które symbolicznie przyjmuje się za początek załamywania się naszej cywilizacji. We wrześniu 2008 zbankrutował bank Lehmann Brother, następstwem czego jest “kryzys ekonomiczny”. Kryzys ten odbija się mocno na naszej rzeczywistości, pomimo tego, że jest on u swoich podstaw zaplanowany i sztucznie wykreowany
Rada Majów przekazuje, że jej zadaniem jest danie ludzkości wiedzy na czas wielkich wydarzeń na Ziemi. Twierdzą, że właśnie teraz jest odpowiedni czas aby ich wiedza popłynęła do ludzi.Traktują to jako wielką odpowiedzialność oraz dar jaki mogą dać światu. Przemówili oni jako Narodowa Starszyzna Majów stosunkowo niedawno, po blisko 527 latach milczenia. Don Alejandro mówi, że powodem dla którego to zrobili jest rozpoczęcie się zapisanego w ich przepowiedniach “końca czasu”.
Od tego momentu przedstawiciele Rady zaczęli jeździć po świecie biorąc udział w konferencjach, aby podzielić się ze swoim przesłaniem. Także wielu ludzi ze świata nauki rozpoczęło współpracować z Majami, po to aby świat lepiej poznał Kalendarz Majański. Na pewno warto wymienić prace nad kalendarzem śp Iana Lungolda wraz ze szwedzkim botanikiem Carlem Johanem Callamanem. Na tej pracy się głównie opierałem ukazując piramidalny wymiar tego kalendarza. Majowie też po raz pierwszy w historii przekazali ludziom z zewnątrz swoją świętą wiedzę, a następnie pozwolili ją udostępniać i przedstawiać. Jedną z autoryzowanych przez nich postaci jest nauczyciel duchowy – Drunvalo Melchizedek, który często był zapraszany przez Starszyznę oraz brał udział w w organizowanych przez nią ceremoniach. W Internecie można znaleźć sporo wykładów Drunvalo na temat majańskiej wiedzy. Należy wspomnieć też od polskim akcencie. Beata Ohryzko – założycielka pierwszego w Europie Centrum Wiedzy Majów (http://www.centrumwiedzymajow.com.pl), przygotowała pierwsze na świecie zagraniczne wydanie Kalendarza Majów. Pani Beata osobiście była goszczona przez Starszyznę, uzyskując od niej pozwolenie oraz błogosławieństwo na wydanie kalendarza.

CYKL GALAKTYCZNY I UNIWERSALNY

Chciałbym teraz powiedzieć trochę na temat 8. oraz 9. poziomu rozwoju świadomości, a na sam koniec podzielić się przesłaniem Starszyzny na obecne czasy. Oba poziomy opiszę wspólnie, ponieważ jak wspominałem ze względu na krótki przedział czasowy, ciężko jest je rozgraniczyć oraz wskazać jednoznacznie, w którym momencie jesteśmy w dniu dzisiejszym.

8. Cykl galaktyczny
Data rozpoczęcia. 5 styczeń 1999
Czas trwania dnia: 260 dni
Tryb działania świadomości: Etyka

9. Cykl uniwersalny (Świadomość uniwersalna, kosmiczna)
Tryb działania świadomości: Świadome współtworzenie.

Wejście w te oba cykle jest naszym wyzwaniem, któremu musimy sprostać, w innym wypadku czeka nas droga destrukcji. Czym charakteryzują się cykl uniwersalny oraz poprzedzający go cykl galaktyczny? Głównie tym, że poznajemy (a w zasadzie przypominamy sobie) uniwersalne prawa, które rządzą wszechświatem oraz rozszerza się nasza świadomość na temat tego jak zbudowany jest kosmos (nasza galaktyka). Ludzkość aby kroczyć drogą ewolucji i rozwoju musi nauczyć się żyć wg tych praw. Prawa te tak naprawdę intuicyjnie wszyscy znamy, tylko po drodze o nich zapomnieliśmy (w skutek czego świat wygląda tak jak wygląda).
Pierwsze prawo mówi o jedności wszelkiego stworzenia. Cały kosmos jest jednym wielkim, inteligentnym, zintegrowanym organizmem. W skutek czego wszystko co jest zawarte w jego obrębie jest ze sobą połączone. Zarówno w skali makro (planety, układy słoneczne, galaktyki, supergromady), jak I w skali mikro (ludzie, zwierzęta, przyroda). Tak naprawdę wszystko jest jedną uniwersalną energią, która przejawia tylko różne formy zagęszczenia (przez co możemy odróżniać m.in obiekty materialne). Tak samo wszyscy ludzie są jedną tą samą świadomością, która po prostu przejawia się pod różnymi postaciami. Szczególnie dzisiaj gdy na światowej scenie politycznej występuje duże napięcie, ludzi powinni zacząć żyć wg tego prawa. Jeżeli zaczniemy patrzeć inaczej na drugiego człowieka, zachowywać się pokorniej wobec natury to wpłyniemy na zmianę naszej rzeczywistości na poziomie globalnym. Oczywiście aby tak się stało, musi to być udziałem wielu ludzi. Wprowadzając zmiany na poziomie elementarnym, przyczynimy się do zmiany większej, fraktalnej całości. Właśnie to jest lekcja przez którą obecnie przechodzi nasze społeczeństwo.
Drugą uniwersalną prawdą, która jest obecnie odkrywane przez ludzkość jest moc twórcza naszych umysłów. Potężne narzędzie, które każdy z nas posiada. Mimo, że jest ono dostępne każdemu to tak naprawdę mały odsetek ludzi jest świadomy mocy jaka tkwi w każdym z nas z osobna. Jeszcze mniejszy odsetek umie tą moc stosować w swoim życiu. Prawda ta mówi o tym, że za pomocą naszych myśli, emocji, uczuć, przekonań wpływamy na rzeczywistość wokół nas. Inaczej mówiąc jesteśmy kreatorami, twórcami rzeczywistości. Prawo to działa w każdej pojedynczej sekundzie. Nie możemy wyjść poza nie, czy nam się to podoba czy też nie. Jak już wspomniałem jest to wielki dar i potężne narzędzie. Pozytywne jest to, że z każdym kolejnym miesiącem coraz więcej ludzi przebudza się i zaczyna dostrzegać tą wielką moc jaka tkwi w nas. Jednym z przełomowych wydarzeń, które przybliżyło nam tą prawdę było pojawienie się w 2006 książki pt “Sekret”, autorki Byrne Rhonda. Książka ta mówi o prawu przyciągania i pomimo, że prawo te jest tam nieraz ukazane w zbyt trywialny sposób to sama książka cieszy się dużą popularnością wśród ludzi mojego pokolenia. Ostatnimi laty mamy zalew literatury opisującej tą prawdę. Myślę, że książki, które o tym mówią można liczyć spokojnie w setkach. Oczywiście póki co nie usłyszymy o tym nic w kontrolowanych środkach masowego przekazu. Ciężko znaleźć na jakimkolwiek kanale film dokumentalny poruszający ten temat czy też natrafić na debatę w studio. Osoby rządzące Planetą, które mają w garści mass media nie chcą dopuścić abyśmy stali się świadomi własnej mocy, bo wtedy nie będą już w stanie dłużej nas kontrolować i zniewalać. O mocy twórczej naszego umysłu napiszę osobne posty, bo jest naprawdę bardzo obszerny temat. Osobiście uważam, że uświadomienie sobie tej mocy i rozwinięcie umiejętności wykorzystywania jej w życiu codziennym jest jednym z naszych najważniejszych zadań podczas pobytu na Ziemi.
Wejście w galaktyczny oraz uniwersalny cykl wiąże się także ze znacznym przyspieszeniem rozwoju technologicznego oraz nauki. Od momentu rozpoczęcia cyklu galaktycznego, poznajemy coraz to dokładniej naszą Drogę Mleczną. W grudniu 2013 Europejska Agencja Kosmiczna wypuściła sondę Gaia, której zadaniem podczas pięcioletniej misji jest sporządzenie najdokładniejszej trójwymiarowej mapy naszej galaktyki. W ciągu ostatnich lat informowano nas wielokrotnie o odkryciu planet, na których warunki są zbliżone do ziemskich. Świat nauki także coraz dokładniej poznaje prawa rządzące naszą rzeczywistością na poziomie elementarnym. Ja osobiście uważam, że stoimy w przededniu rewolucji technologicznej, która doprowadzi do cywilizacyjnej zmiany jakości naszego życia.

Należy jeszcze wspomnieć o trybach działania świadomości w tych obu cyklach. Dla świadomości galaktycznej trybem tym jest Etyka. Co to oznacza? Energia kształtująca świadomość w tym cyklu będzie napierać na wszystko co zbudowane jest na nieetycznych zasadach, aby doprowadzić najpierw do ukazania w całym swym wymiarze obrzydliwego charakteru wszelkich nieetycznych instytucji, praw, a następnie doprowadzić do zawalenia się ich pod swoim własnym ciężarem. Jak wiemy ma to już miejsce obecnie (kryzys ekonomiczny, protesty, wszelakie afery). Najbrudniejsze prawdy, które będą ujawnione, dopiero czekają na swój czas.
Trybem działania świadomości w cyklu uniwersalnym jest świadome współtworzenie. Czyli jak sama nazwa mówi, człowiek zaczyna być świadom swojej mocy twórczej. Staje się również świadomy tego na jakich zakłamanych fundamentach zbudowany był do tej pory świat. Uświadamia on sobie także wzajemne połączenie ze wszystkim co istnieje, zaczynając wraz z innymi ludźmi współtworzyć nowy, lepszy świat. Reorganizując mechanizmy systemu w taki sposób aby zaczęły one służyć ogółowi, a nie wąskiemu gronu wpływowych ludzi. Ten tryb działania świadomości uniwersalnej możemy obserwować już dzisiaj, jednak jest on dopiero w początkowej fazie. Wraz z narastającą każdego dnia dysfunkcjonalnością naszego systemu, istnieje ogrom ludzi, którzy w tle pracują nad nowymi, pro ludzkimi rozwiązaniami z zakresu ekonomii, zarządzania społeczeństwem, technologii oraz medycyny. O tym jak przebiegają te pracę będę się starał informować.

PIR 9PZ

PRZESŁANIE STARSZYZNY MAJAŃSKIEJ NA OBECNE CZASY

W pewnym momencie kończy się ostatni dziewiąty poziom rozwoju świadomości, a wraz z nim wszystkie pozostałe, poprzednie poziomy, które przecież trwają równocześnie i są w sobie zawarte. Moment ten Majowie nazywają Punktem Zero. Don Alejandro przyznaje,że nikt na Planecie dokładnie nie wie kiedy to nastąpi. Wie tylko, że będzie to miało miejsce w niedalekim czasie. Mówi o tym, że wraz z nadejściem Punktu Zero ludzkość wkroczy w tzw. Epokę Szóstego Słońca, która jest czasem harmonii, pokoju i dobrobytu na Planecie. Człowiek porzuci w tym czasie ego oraz odkryje w sobie boski pierwiastek, w skutek czego stanie się świadomy swojej potęgi. Wtedy otworzy się przed nim dostęp do nowych zdolności metafizycznych.
Czas, w którym obecnie żyjemy jest przepełniony chaosem oraz zamieszaniem, a zadaniem człowieka jest, aby sytuacje życiowe traktował jako wyzwania i sposobności, dzięki którym może nauczyć się żyć w ciszy i spokoju serca, w harmonii z otoczeniem. Starszyzna uczy, że najważniejszą rzeczą jaką w obliczu narastającego chaosu może zrobić każdy z osobna, jest koncentrowanie swojej uwagi na własnym wnętrzu , zamiast skupiania się na zewnętrznych wydarzeniach. Dzięki temu człowiek nauczy się być wyciszonym oraz przepełnionym spokojem. W przeciwnym wypadku, jeśli będziemy zbytnio skupieni na sytuacji zewnętrznej, pozwolimy wtedy aby strach hamował nasz duchowy rozwój. ”Koniec czasu” nazywają okresem, w którym człowiek zacznie odczuwać w sobie potrzebę do stawiania pytań typu skąd pochodzi, kim jest i dokąd zmierza. Czasy obecne Majowie traktują jako ostatni dzwonek aby ludzie na Planecie wzięli odpowiedzialność za swoje życie oraz uświadomili sobie, że sami decydują o swoim losie. Człowiek będzie musiał sam przed sobą określić jaką drogą chce iść, aby tworzyć przyszłość swojej Planety. Teraz jest moment aby przewartościować swoje priorytety życiowe, nadając własnemu rozwojowi duchowemu większe znaczenie w swoim życiu, aby być przygotowanym do wstąpienia w nową Epokę Szóstego Słońca. Poprzez skoncentrowanie się na duchowości, Starszyzna Majów rozumie indywidualną, szczerą prace z samym sobą, wnikaniem wgłąb swojego wnętrza, w celu lepszego samopoznania oraz uwolnienia się z różnego rodzaju wzorców, programów oraz blokad energetycznych, które hamują rozwój w stronę światła. Nazywają to symboliczną “salą luster” ,w której człowiek się znalazł aby przyjrzał się swoim słabością i udrękom, a następnie je porzucił na drodze dalszej ewolucji duchowej. Ważne jest aby zrozumiał swoje niszczycielskie zachowania wobec natury, uświadamiając sobie,że nie jest najważniejszą istotą na Planecie czy też Wszechświecie, lecz istotą równą ze wszystkim co występuje dookoła niego. Wraz z upływem czasu nauczy się odczuwać wszystko jako inną część siebie samego.

 

 

0 komentarzy

  1. Pingback: Kalendarz Majów cz. 1 |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *