Rozpocznij oraz kończ dzień w energiach, na których chcesz budować swoje życie

Chciałbym się podzielić z Tobą pewną potężną praktyką, prowadzącą do odzyskania wewnętrznej mocy. Jest ona prosta, tak jak wszystko, co jest skuteczne i ma w sobie potencjał przemiany. W mojej opinii jest prawdziwym turbodoładowanie na drodze rozwoju świadomości.

Dotyczy ona chwili po przebudzeniu, a także momentu przed zaśnięciem. Chwila po przebudzeniu jest bardzo ważna. Jeżeli chce się dokonać w sobie trwałych zmian, chwila po porannym przebudzeniu jest do tego najlepsza. Wstając rano, zazwyczaj wpadamy w pęd życia. Powtarzamy codziennie te same rutynowe czynności. We wszystkim co robimy, kontroluje nas czas. Działamy oraz reagujemy mechanicznie. Bardzo mało jest w nas wtedy uważności, świadomej obecności. Wszystko idzie „z automatu”.

Dlatego świadome rozpoczęcie dnia ma w sobie olbrzymi potencjał zmiany, transformacji oprogramowania umysłu, zmiany wzorców myślenia, reagowania, przełamania wielu destrukcyjnych kodów oraz wzorców podświadomości. Przede wszystkim zauważyłem, że pierwsze minuty po przebudzeniu mają potencjał złamania naszego wewnętrznego paradygmatu, który wmawia nam, że nie jesteśmy w stanie czuć się zawsze tak, jak postanowimy się czuć.

Praktyka ta polega na rozpoczęciu dnia od wejścia w energie najpiękniejszych uczuć. Uczucia są przestrzeniami wibracyjnymi. Jesteśmy w stanie sami przywoływać – generować w sobie – różne uczucia. Jesteśmy zdolni wytwarzać w sobie oraz wokół siebie, wybrane przez nas przestrzenie wibracyjne. Oczywiście wydaje nam się, że nie potrafimy tak robić , a to, co się dzieje na zewnątrz, najczęściej decyduje o tym, jak się czujemy. Jest to tylko naszym uwarunkowaniem, z którego na szczęście łatwo jest się wyzwolić. Świadomy kreator rzeczywistości sam wybiera, czego w sobie chce doświadczać – jaka ma być energia jego uczuć, jaka ma być treść oraz jakość jego myśli.

Praktyka ta polega na porannym zatrzymaniu się. Rozpoczęciu dnia od wyciszenia się. Od wejścia w ciszę. Od kontaktu z samym sobą. Od nawiązania połączenia ze źródłem.

Skup się na swoim ciele, nawiąż z nim połączenie, świadomy kontakt. Obejmij całą swoją uwagą wszystkie części Twojego ciała. Odczuwaj je jako matrycę światła. Poczuj każdą komórkę swojego ciała. Wniknij w ich świadomość. Zejdź następnie do poziomu wibrujących atomów, elektronów. Poczuj taniec światła na tym poziomie. Rozszerz swoją świadomość na ogromną przestrzeń między atomami Twojego ciała. Ona nie jest pusta. Jest wypełnioną obecnością świadomości źródła, która stąd – z tego poziomu – utrzymuje, spaja oraz zasila Twoje ciało. Poczuj wdzięczność. Poczuj miłość. Wyślij w kierunku źródła te uczucia, energie.

Pójdź z tymi uczuciami dalej. Obejmij tymi uczuciami całą swoją istotę. Otocz się własną bezwarunkową miłością. Otocz nią również wszystko to, co nazywasz swoimi wadami oraz słabościami. Niech to uczucie rozleje się na całe Twoje ciało. Gdy już na dobre będziesz odczuwać tę energię całym sobą, skup się na tym, za co jesteś w swoim życiu wdzięczny. Pomyśl o tym, co budzi w Tobie radość. Pomyśl o tym, co Cię ekscytuje. Jeżeli trudno Ci cokolwiek znaleźć, po prostu pomyśl o wdzięczności, radości i ekscytacji. Przywołaj je. Rozpal je w sobie. Skup się na tych uczuciach. Doświadczaj ich. Nie jest to aż takie trudne, a z biegiem czasu staje się bardzo łatwe.

Wyjdź z tym na zewnątrz. Pomyśl o swoich bliskich. Wyślij im te piękne uczucia. Pomyśl o Twoim mieście. Pomyśl o Polsce. Pomyśl o naszej Planecie. Otocz całą kulę ziemską piękną energią, która jest w Tobie. Na sam koniec, wyślij ją we wszystkie strony wszechświata.

Potężną moc mają również pierwsze słowa, które wypowiadasz po swoim przebudzeniu. Gdy będziesz miał chwilę wolnego czasu, spisz sobie na kartce najpiękniejsze słowa-afirmacje, jakie przychodzą Ci do głowy, które wyrażać będą to kim jesteś oraz czym jest Twoje życie. Naucz się ich na pamięć i wypowiadaj na sam koniec tej praktyki, ponieważ ważne jest, aby podczas ich wypowiadania, doświadczać w sercu tych wszystkich pięknych uczuć. Najpotężniejsze afirmacje to te najprostsze: Jestem światłem, Jestem miłością, jestem życiem, jestem radością, jestem wdzięcznością itd. Odczuwaj te słowa wszystkimi komórkami swojego ciała. W tym stanie wibracyjnym wyślij też intencję, dotyczącą tego, co ma się pojawić w Twoim życiu.

Wszystko to co opisałem, jest tylko przykładem. Zmodyfikuj to. Dodaj do tego to, co czujesz. Rozrzesz o coś, co jest bliskie Twojemu sercu. Taka praktyka nie musi zajmować więcej niż 15 minut. Wszystko jest kwestią wyrobienia w sobie nowego nawyku. Tworzenie nowego nawyku – zastępowanie nim starego – zajmuje około 3-4 tygodni. Po takim czasie stanie się to Twoją codziennością.

Rozpoczęcie dnia od „kąpieli” w tego rodzaju energiach sprawia, że pozostała część dnia wyglądać będzie zupełnie inaczej. Dosłownie widzisz świat innymi oczyma. Umysł jest wyciszony oraz rozświetlony, z kolei serce bardziej otwarte. Inaczej traktujesz siebie samego, inaczej postrzegasz ludzi wokół Ciebie. Inaczej podchodzisz to wszystkich wyzwań. Inaczej reagujesz na wszystko. Zmienia się jakość Twoich myśli. Twoja działanie ma w sobie większą wartość. Jeżeli zmieniasz się Ty, to zmieni się też wszystko na zewnątrz Ciebie.

Przede wszystkim budzisz w sobie moc kreatora rzeczywistości. Przełamujesz wiele programów umysłu, myślowych nawyków. Pozbędziesz się bezsilności oraz bezradności. Być może pierwszy raz sam zaczynasz decydować o tym, jak chcesz się czuć, jakich energii uczuć w sobie doświadczać. To naprawdę potężne przezwyciężenie jednego z najsilniejszych ludzkich uwarunkowań. Przeprogramowuje się cała Twoja podświadomość. Otwiera drzwi dostępu do wewnętrznej mocy.

Warto na koniec dnia – przed samym zaśnięciem – powtórzyć tę praktykę. Spiąć cały dzień taką klamrą. Zobaczysz, jak wpłynie to na jakość Twoich snów. Z biegiem czasu będziesz budził się rano z zupełnie innym samopoczuciem, świeższy, wyspany, z większym zasobem energii.

Otwierając oraz zamykając każdy dzień tymi pięknymi energiami, tworzysz ramę dla obrazu Twojego życia. Czyniąc tak od dłuższego czasu każdego dnia, wysyłasz sygnał – wibracyjny wzorzec – świadczący o tym jak ma wyglądać Twoje życie – na jakich energiach ma być ono zbudowane, co ma być jego fundamentem, w którym kierunku chcesz podążać. Samookreślasz się. Wybierasz i decydujesz, kim jesteś, czym jest Twoje życie. Czyniąc tak, dajesz życiu/wszechświatowi/źródłu znak, że jesteś gotowy wziąźć odpowiedzialność, za to jak się czujesz, czyli de facto za swoje życie. Wysyłasz komunikat, że jesteś gotowy na swój własny przeskok ewolucyjny świadomości. Wysyłasz komunikat, że wybierasz świadome życie. Otworzy to wiele nowych drzwi do szybszego wzrastania. Nieważne jak będzie wychodziło Ci to w praktyce. Tym, co się liczy, jest Twoja intencja oraz samo działanie.

Z biegiem czasu będziesz coraz częściej zauważał, wyłapywał oraz odczuwał te same energii w trakcie każdego dnia. Wydarzenia będą układać się tak, aby dostarczać Ci jeszcze więcej tego, co sam świadomie wybrałeś. Spontanicznie będziesz doświadczał tych uczuć. Nawiążesz własną niepowtarzalną oraz wyjątkową relacje ze wszechświatem.

Już po jednym roku takiej praktyki będziesz miał ponad siedemset świadomych wejść w te piękne uczucia. Myślisz, że to nie wywrze wpływu na Twoją świadomość? Tkwi w tym gigantyczny potencjał transformacji. Uczyni to kolosalną różnicę. Korzyści jest mnóstwo. Pomoże odzyskać wewnętrzną moc. Pozwoli odzyskać kontrolę nad swoimi myślami, emocjami, uczuciami. Umożliwi decydowanie o tym, jak się chcesz czuć. Wypełni Cię światłem oraz lekkością. Uwolni z tego, co Cię trzymało oraz blokowało. Staniesz się dla siebie łagodniejszy oraz wyrozumiały. Wzmocni moc manifestowania się Twoich myśli w rzeczywistości. Życie „przybliży się” do Ciebie. Poczujesz, że jest dobre, bezpieczne, opiekuńcze oraz właściwe. Poczujesz to mocno w sobie. Zaczniesz dostrzegać w nim więcej cudów. Zaczniesz być obecny w każdej chwili teraźniejszości. Zaczniesz czuć bardziej chwilę obecną. Zaczniesz czuć bardziej połączenie z innymi ludźmi, staną się Tobie bliżsi. Jednym słowem, wypełnisz się bardziej energią życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *