Ustanawianie połączenia ze źródłem

Najpilniejszą potrzebą i warunkiem, aby dokonała się transformacja ludzkiej świadomości, duchowa metamorfoza gatunku ludzkiego jest ustanowienie przez każdego człowieka z osobna, własnego, wewnętrznego połączenia ze źródłem wszystkiego, co istnieje. Oznacza to nic innego jak zjednoczenie się ze źródłem. Nawiązanie relacji ze świadomością źródła, energią źródła, mocą źródła. To połączenie każdy człowiek ma w swoim wnętrzu. Jest one czymś bardzo subtelnym, lecz jednocześnie czymś najpotężniejszym w człowieku.

Ludzie od długiego czasu są dalece oderwani od energii źródła. Połączenie to oczywiście u każdego istnieje, bo nie może być inaczej. Jest ono jednak mocno ograniczone, przyblokowane oraz niewykorzystywane. Przepływ energii odbywa się w minimalnym zakresie. Nie sięgamy do pełnych zasobów źródła. Nie czerpiemy z jego potencjałów, możliwości oraz mocy. Celowo wpędzono nas też w taki system, postawiono przed nami taką urządzoną rzeczywistość, w której na ten temat nic się w ogóle nie mówi. Nie wskazuje się nam na osobistą i wewnętrzną relacji ze źródłem. Nie mówi o tym, jakie korzyści ona nam daje, jak ją rozwijać, utrzymywać i wzmacniać. Wręcz przeciwnie, nakłania się nas do tego, aby poszukiwać na zewnątrz oraz sugeruje,  że niezbędny jest do tego pośrednik i przewodnik. Przez to nieświadomie sami zrzekamy się całej naszej mocy.

W ten sposób podążamy osamotnieni w wędrówce przez życie. Brak przepływu energii ze źródła doprowadza do wewnętrznej pustki, którą za wszelką cenę staramy się wypełnić wszystkimi atrybutami istniejącymi w świecie zewnętrznym.

Każdy człowiek na Ziemi, niezaleznie, od tego jakiej jest narodowości, jakiego jest koloru skóry, w co wierzy, jakie ma zdanie na temat czasów, w których żyjemy, czy na temat tego dokąd zmierzamy, dysponuje połączeniem ze źródłem wszystkiego co istnieje. To połączenie jest czymś, co wykracza daleko ponad ziemski plan, czymś o wiele większym niż stworzone przez ego poczucie ja. Wyłącznie ludzki ograniczony i uwarunkowany umysł może narzucić na siebie całą masę podziałów i poróżnień, a także zapomnieć o tym połączeniu.

Tak wielu ludzi sprzecza się między sobą na temat tego, co jest prawda, a co fałszem, zupełnie zapominając o nawiązywaniu połączenia ze źródłem. Tak wiele osób szuka różnych metod, praktyk, technik rozwoju, oczyszczania czy wzniesienia na zewnątrz siebie, nie poświęcając ani chwili na pielęgnowanie oraz umacnianie własnego połączenia ze źródłem.

Rolą wszystkich istot przebywających obecnie na Ziemi jest przywracanie połączenia ze źródłem w sobie. Tym sposobem, każdy, kto tego dokonuje, podnosi rasę ludzką z kolan, rozwija kolektywne, duchowe skrzydła ludzkości.

Pełny dostęp oraz czysta komunikacja z energią źródła nie jest czymś, co trzeba zdobyć. Nie jest to też żadne miejsce, do którego trzeba się dostać. Wszystko istnieje już w nas samych. Przyszliśmy z tym na ten świat, zawsze będziemy tkwić w połączeniu ze źródłem, nie da się poza nie wyjść. Pamięć jedności nosimy w sobie, głęboko we własnym wnętrzu. Tym, co pozostaje nam do zrobienia, jest pełne odzyskanie i ustanowienie przepływu energii pomiędzy nami a świadomością źródła.

Nawiązanie połączenia ze źródłem jest wpuszczeniem boskiej świadomości w wymiar własnego życia. Jest łączeniem się ze stwórca w nas samych, zwróceniem się w jego kierunku, co przynosi wewnętrzny spokój i mnóstwo innych dobrodziejstw. Tak naprawdę to otwieramy się wtedy na samych siebie, na własne wspaniałe możliwości. Jest to jak najbardziej realne dla każdego człowieka, dla całej ludzkiej rasy. Szerzej mówiąc, jest to przeznaczeiem naszej rasy. Ustanawiając własną relację i więź ze świadomością źródła, człowiek – będący manifestacją światła – przejmuje, odzyskuje kontrole nad sobą samym.

Tworzenie żywej więzi  z energią źródła jest łączeniem się za pośrednictwem energii serca z kosmiczną inteligencją wszechświata. Dla ludzkości jest to w zasadzie jeszcze nieznane doświadczenie, które się dopiero przed nami otwiera. Różnica pomiędzy życiem z poziomu naszego obecnego ewolucyjnego stadium, a świadomością w pełni połączoną z energią źródła – „kosmicznym internetem”  – jest gigantyczna. Jest to ewolucyjny przeskok świadomości.

Aby to sobie lepiej wyobrazić, można posłużyć się analogią z komputerem. Wyobraź sobie, że obca jest Tobie wiedza dotycząca tego, czym jest internet ( co jeszcze jakiś czas temu było czymś normalnym). Zostałeś zamknięty w pokoju, w którym do dyspozycji masz tylko komputer, bez połączenia z internetem. Każdego dnia, przez lata wykonywałbyś na nim cały czas te same proste czynności, które umożliwiają standardowe aplikacje (paint, gry pasjans/saper, word, excel itd.). Z czasem na pewno zacząłbyś odczuwać wielką samotność, pustkę i znudzenie, będąc totalnie odciętym od świata dookoła Ciebie.

Wyobraź sobie, że teraz ktoś Cię uświadamia, czym jest internet, po czym ustanawia w Twoim komputerze połączenie z nim. Bardzo szybko nauczyłbyś się np. jak komunikować się na żywo ze swoją rodziną, ludźmi z całego świata, śledziłbyś wydarzenia w każdym zakątku Ziemi, miałbyś do dyspozycji praktycznie całą literaturę w wersji elektronicznej, encyklopedie, multimedia itd. Dostęp do wiedzy byłby w zasadzie nieograniczony. Mógłbyś również stworzyć jakiś swój własny projekt, który mógłby z powodzeniem zaistnieć na szerszą skalę niż Twój pokój.

Czy dostrzegasz wyraźną różnicę między jednym położeniem a drugiem? Pierwsza osoba, niemająca bladego pojęcia czym jest internet (np. człowiek początku lat dziewięćdziesiątych), nie byłaby sobie wstanie wyobrazić wszystkich możliwości oraz dobrodziejstw, jakie daje dostęp do internetu. Byłaby to dla niej czysta abstrakcja. Tak samo czystą abstrakcją (i to o wiele większą), czymś wykraczającym daleko poza wyobraźnie, dla współczesnego człowieka jest potencjał jego wewnętrznego połączenia ze świadomością źródła.

 

KROKI USTANAWIANIA POŁĄCZENIA:

 1. Pierwszym i kluczowym warunkiem jest zdanie sobie sprawy z tego, że połączenie to istnieje w naszym wnętrzu. Jesteśmy jednym ze źródłem. Poprzez nas przejawia się ono i manifestuje na tym planie ziemskim. Sama świadomość tego, że dysponuje się tym połączeniem, że jest się jednią i spójnością z energią źródła, jest kluczem otwierającym szeroko bramę do źródła. Tak naprawdę to póki coniewiele istot posiada w sobie to głębokie uświadomienie.

 2. Należy wyzbyć się też całkowicie błędnego przekonania i wyobrażenia wmawiającego, że może być trudno nawiązać to połączenie oraz, że istnieją jakieś inne czynniki zewnętrzne, które mogą to uniemożliwić. Jakość i moc naszego połączenia ze źródłem zależy wyłącznie tylko od nas. W jakim stopniu będziemy chcieli, na tyle ustanowimy to połączenie. Nie ma innego warunku. Zupełnym błędem jest również przekonanie, twierdzące że być może źródło nam nie odpowie. Energia źródła jest zawsze gotowa, ochocza, aby w pełni się w nas zamanifestować. W każdej chwili wyczekuje, wspiera nas, dopinguje nas, abyśmy ustanowili to połączenie. Wszystko jest więc w rękach człowieka, który sam decyduje ile światła, energii źródła do siebie dopuszcza. Te czyste, jasne i klarowne rozpoznanie jest bardzo ważnym krokiem w nawiązaniu połączenia.

 3. Ostatni krok dotyczy już czystego działania i praktyki. Decydująca jest w nim wychodząca z serca czysta i szczera intencja, a także dążenie do nawiązania połączenia. Od człowieka musi wychodzić inicjacja tego połączenia. Intencją powinno być ustanowienie stałego, szeroko otwartego przepływu między nami a energią źródła. Powinna towarzyszyć przy tym silna wola połączenia się i wejścia w stały kontakt. Jak mocno nam na tym zależy? Warto dążyć do tego, aby połączenie, wewnętrzny pomost ze źródłem stał się najwyższym priorytetem w naszym życiu. Jakkolwiek ważne i wartościowe jest wszystko, co robimy w naszym życiu, ustanowienie połączenia ze źródłem ma nad tym wszystkim pierwszeństwo.
  Niech to stanie się myślą przewodnią naszej codzienności. Myślmy o tym, kiedy się rano obudzimy. Dobrze byłoby w ciągu dnia jak najczęściej skupiać się i ukierunkowywać na źródło światła w nas samych. Cokolwiek wykonujemy, czymkolwiek jesteśmy zajęci, w tle naszego działania powinna być obecna i czujna świadomość, pamiętająca oraz powołująca bez ustanku połączenie. Trwać w nim, być głęboko zakorzenionym, jednoczyć się z nim. Nieustannie cały czas na nowo i na nowo ustanawiać je. Powtarzać, przywoływać  i ustanawiać to połączenie raz za razem w myślach.

Zdecydowanie największą siłę sprawczą ma głębokie odczuwanie tego połączenia. Związane jest to z działaniem przestrzeni naszego serca. Najsprawniejsza komunikacja ze źródłem odbywa się za pomocą uczuć. Gdy mamy chwilę czasu dla siebie, wskazene jest wypowiedzieć w myślach: „Ustanawiam i powołuję połączenie ze źródłem. Otwieram się na energię źródła”.

Następnie warto się wyciszyć i wygenerować z siebie jak najpiękniejsze uczucie. Rozświetlić swoje wnętrze radością, wdzięcznością, pięknem, lekkością, miłością, współczuciem. Każdy z nas ma moc i umiejętność, przywołania w sobie jakiegokolwiek uczucia. Następuje wtedy inicjacja połączenia ze źródłem z poziomu serca i duszy. Gdy już osiągniemy te wysokie stany, warto skupić się na swoim sercu i wysłać je z intencją w kierunku źródła. Każde z tych wysokowibracyjnych uczuć otwiera mocniej kanał połączenia ze źródłem, udrażnia przepływ i transfer energii źródła. Komunikacja ze źródłem zawsze bazuje na uczuciu miłości oraz cieple.

Wszystkie te piękne stany pochodzą z serca samego źródła, gdy je przywołujemy i wysyłamy z powrotem w stronę źródła, automatycznie ustanawiamy i nawiązujemy mocne połączenie i komunikację ze źródłem. Otwieramy się na światło stwórcy w nas samych. Niesamowicie wzrasta poziom naszej energii, częstotliwość wibracji.

Powinno się robić to niezmiennie, otwierając się jak najczęściej na ten przepływ. Źródło scala i łączy wszystko, co istnieje. Również wszystkie istoty świetliste egzystujące we wszechświecie funkcjonują i wyodrębniają się poprzez światło źródła. Nawiązanie mocnego połączenia ze źródłem, zakorzenienie się w jego energii, umożliwi nam również wykraczającą poza czas i przestrzeń telepatyczną komunikację z istotami światła. Ponieważ one, tak jak my są również umiejscowieni, zakorzenieni w źródle (wywodzą się z niego), energia źródła zawsze służy jako pomost, „serwer”, do komunikowania się z nimi. Będąc w czystym połączeniu z energią źródła, gdy nasze serce jest czyste, otworzone i wypełnione energiami pokrewnymi energii miłości, rezonujemy w takim zakresie częstotliwości „kosmicznych fal radiowych”, która to wszystko umożliwiają.

.

Energia źródła jest energią światła w nas, należy się nią nasycać, tak jak nasycamy się promieniami słonecznymi, gdy wypoczywamy w piękną pogodę. Tak jak kąpiemy się w promieniach słońca, powinniśmy kąpać się w świetle źródła. Głęboko zakorzeniona w sobie jedność, przejawia się i manifestuje na wszystkich płaszczyznach naszego odczuwania i reagowania. Ze źródła wypływa cała harmonia oraz wszystko to, czego tak bardzo pragniemy i poszukujemy w naszym życiu. Ugruntowanie się w źródle doprowadza do wyjścia z chaosu, dezorientacji, bólu, zamieszania i cierpienia. Uwalnia od wszystkich wewnętrznych ciężarów. Człowiek zaczyna emanować światłem. Rosną jego możliwości, uszlachetniają się pragnienia. Szeroko udrożnione i ustanowione połączenie ze źródłem wprowadza w nasze życie spójność, zrozumienie, wgląd w szerszą perspektywę, prawdę, wiedzę, mądrość, zdrowie, obfitość i radość.

Czysty i głęboki kontakt ze świadomością źródła poprowadzi nas tam, gdzie mamy dojść. Zmieni w nas to, co ma zmienić, wpuści do naszego życia to, czego szukamy i potrzebujemy. Dostarczy odpowiedzi na wszystkie nasze pytania i wątpliwości. Będąc w czystym połączeniu ze źródłem, zawsze będziemy wiedzieli co wybrać, co zrobić, gdzie pójść. Zaczniemy inaczej postrzegać samych siebie, inaczej czuć się ze sobą samym, traktować siebie samego. W inny sposób będziemy patrzeć też na świat, na innych ludzi, na naturę.

Świadomość źródła koordynuje i zarządza naszym procesem ewolucji, drogą, jaką przemierzamy tu na Ziemi. Tak więc tworząc owo połączenie, realizujemy siebie samych. Będziemy się stawać tym, kim mamy się stać.

Wiele osób powie, że to jest ponad ludzkie możliwości, ale my nie jesteśmy przecież tylko ludźmi. Jesteśmy światłem. Emanacją i uosobieniem źródła.

 

8 komentarzy

 1. Dziękuję, dziękuję, dziękuję 🙂 Bardzo sobie cenię Twoje artykuły.
  Dla mnie wspaniałym narzędziem do ustanowienia i trwania w nieustającym połączeniu ze Źródłem jest Kurs Cudów, a zwłaszcza lekcje prowadzone przez nieocenionego Rafała Wereżyńskiego.
  Pozdrawiam najserdeczniej.

  Hanka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *