Recenzje książek – nowy cykl na blogu.

najlepsze-ksiazki-ranking

Cieszę się, że na całym świecie wzrasta zainteresowanie tematyką, wokół której jest skoncentrowany także m.in. mój blog. Powstają pierwsze alternatywne telewizje internetowe oraz inne wspólne projekty.W księgarniach mnożą się nowe tytuły książek. Ruch ten widzimy także w skali mikro – coraz więcej osób zaczyna się interesować tematami, o których dopiero niedawno po raz pierwszy usłyszeli. Większość z nich jeszcze kilka lat temu prawdopodobnie nawet nie podejrzewałaby siebie, że może zwrócić swoją uwagę na takie rzeczy. Oczywiście nie jestem tym zaskoczony, ponieważ jak już kiedyś wspominałem, od dawna istnieje wiedza, mówiąca o tym, że w pewnej chwili naszą Planetę zaleje fala, budząca naszą świadomość. To właśnie obserwujemy teraz i  może się wydawać, że proces ten zaczyna znacząco przyspieszać. Zazwyczaj dzieje się to w taki sposób, że w pewnym momencie swoje życia, człowiek zaczyna interesować się jedną, ściśle określoną dziedziną, z tzw .świata alternatywnego. Z moich obserwacji mogę powiedzieć, że przeważnie samo życie w dużym stopniu zmusza, nakierowuje nas na to. To właśnie sytuacje życiowe, które z reguły uważamy za negatywne są prawdopodobnie najczęstszym stymulatorem, otwierającym nas na to co ja nazywam wiedzą przyszłości. Wiele takich przypadków zaobserwowałem u ludzi ze swojego otoczenia. Podobną drogę przeszło mnóstwo osób, których historię przebudzenia własnej świadomości przeczytałem w internecie.

Dla przykładu, u jednych choroba spowodowała, że skierowali się oni po raz pierwszy w stronę medycyny niekonwencjonalnej gdzie zetknęli się z wiedzą, która pokazała im na własnej skórze, że istnieją pewne mechanizmy, zależności, energie  i siły, niewidoczne dla oka, często niepojęte dla umysłu, których świadome, umiejętne wykorzystanie powoduje to coś, co nazywamy powszechnie „cudem” lub samo uzdrowieniem. Kolejnym zjawiskiem, które podejrzewam, że każdy już zauważa jest powszechna „nie szczęśliwość” ludzka. Widuję bardzo dużo ludzi, którzy wewnątrz są smutni. Pomimo, że nie wygląda to na nic pozytywnego, to w gruncie rzeczy jest to jeden z etapów budzącej się świadomości i nie powinniśmy tego pochopnie klasyfikować jako coś negatywnego. Tym co mnie napawa optymizmem, jest fakt, wiele z takich osób ma po prostu dość tkwienia w takim stanie. Zaczynają sobie oni zdawać sprawę, że większość ich cierpienia sami generują, głównie poprzez swoje ego. Dostrzeżenie zniewolenia przez własny umysł sprawia, że zaczynają się oni interesować duchowością, psychologią , co jest początkiem tego co przyjęto nazywać odprogramowywaniem własnego umysłu – inaczej mówiąc – rozwojem duchowym.

Poza przypadkami, gdzie „życiowe dramaty” pchają nas w stronę przebudzenia świadomości, obserwuję też wśród ludzi, których spotykam spontaniczny „napływ” nowych zainteresowań. Coraz więcej ludzi zdaje sobie już sprawę jak kontrolowany, zmanipulowany i sztucznie podtrzymywany jest nasz świat. Trafiam także na ludzi, którzy mówią mi o tym jak potężne są nasze umysły i jaką zdolność do kreacji posiadają. Poznałem osoby, które zafascynowane są całą szeroko pojęta tematyką świętej geometrii, fraktali. Zjawisko medytacji nie jest już odbierane z uśmiechem na twarzy jak kilka lat temu, a raczej zaczynamy dostrzegać w tym coś co naprawdę może nam pomóc. A przede wszystkim cieszy mnie to, że zauważam coraz większą ilość ludzi, którzy zaczynają zmieniać swoje zdanie na temat istnienia życia pozaziemskiego.

Nawiązując wreszcie do tytułu, ostatnio zrodził się w mojej głowie pomysł, aby przybliżyć wam tytuły książek, dzięki, którym poszerzyłem swoją wiedzę oraz percepcję. Nie zdajecie sobie sprawy z ogromu wiedzy, która jest nam już dostępna. Tytuły te nie są też promowane w mainstreamowych mediach, więc uważam, że warto aby tutaj się one pojawiły. W czasach gdzie większość ludzi na portalach społecznościowych poleca ostatnio oglądniętą przez siebie komedie lub film akcji na filmowym serwerze on-line, postanowiłem wyjść z lekko innym pomysłem, ponieważ wierzę, że może to zainspirować, popchnąć na nowe, jeszcze rzadko uczęszczane przez ogół szlaki. Jeżeli dzięki temu ktoś zyska nowe zainteresowanie, które co lepsze, może wpłynąć na ułatwienie bądź poprawę życia – sprawi mi to wielką radość i frajdę:) Pierwsza recenzja, jeżeli noc nie będzie za krótka, już jutro:)

0 komentarzy

  1. @Kamill: Dziękuję Ci za tego bloga i wszystkie wymienione pozycje. Właśnie kompletuję własną bibliotekę w oparciu o nią. Do Twojej listy książek ze swej strony dodałbym jeszcze
    „The last hours of ancient sunlight.” Thom Hartmann – na temat dzikich cywilizacji w kontrascie do obecnej cywilizacji Zachodu.
    „Jeshua Channelings” Pamela Kribbe – http://www.jeshua.net/

    Życzę wspaniałego dnia!

    Namaste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *