Stuart Wilde o sile, energii i cudach

digital_production_2003_James_called_The_Habitat_of_Soul

„Dokonywanie cudów we własnym życiu nie jest bardziej skomplikowane niż zrozumienie metafizyki Prawa Uniwersalnego. A ponieważ prawo to jest niezniszczalne i przez to nieskończone, wiemy, że siła, z której niegdyś korzystali cudotwórcy, jest nadal dostępna w czasach obecnych. Jednak wychowując się we współczesnym społeczeństwie, nauczyliśmy się wierzyć tylko w to, co możemy zrozumieć logicznie. Nie nauczono nas ani tego, że Prawo Uniwersalne ma nieograniczony potencjał, ani że siła ta jest do naszej dyspozycji i możemy jej używać, aby czynić cuda w naszym życiu.

Aby pojąć naturę cudów, należy przyjrzeć się dwóm aspektom Prawa Uniwersalnego. Po pierwsze, głęboko we wnętrzu każdego człowieka tkwi ogromna moc, a po drugie, moc ta jest bezstronna i pozbawiona emocji. Jakkolwiek ją nazwiesz – Umysłem Powszechnym, Świadomością Chrystusową lub inaczej – jest ona zdolnością pozwalającą człowiekowi dojrzeć uniwersalną siłę życiową, którą nazywamy Bogiem. Ta siła życiowa jest wieczna i wszechogarniająca, a z racji swych nieograniczonych możliwości jest ona częścią wszechrzeczy. Co więcej, stanowi przeważającą cześć nas samych. A zatem każdym z nas ma w sobie nieograniczoną moc. Dokonywanie cudów w naszym życiu to kwestia utożsamiania się z ową mocą, zrozumienie jej właściwości i nauczenia się korzystania z niej w skuteczny sposób. Utożsamianie polega na tym, iż uświadamiasz sobie, że moc owa znajduje się w twoim wnętrzu, i uznajesz tę prawdę, mówiąc: „Jestem wieczny, nieśmiertelny, wszechobecny i nieskończony, a to, kim jestem, jest piękne„. W ten sposób docierasz do źródła mocy i gotów jesteś postawić kolejny krok, czyli zbadać jej właściwość.

Prawo Uniwersalne jest bezstronne i pozbawione emocji. W żaden sposób nie może ono wiedzieć, czego pragniesz, ani odróżniać twoich nadziei od aspiracji, upodobań od niechęci – jest bowiem czystą energią. Akceptuje wszystkie wysyłane przez ciebie myśli, uczucia i działania, następnie odzwierciedla je, odsyła  ci z powrotem w postaci wydarzeń, jakie spotykają cię w codziennym życiu. Tak jak światło elektryczne oświetla zarówno burdel, jak i przyjęcie na herbatce u plebana, tak Prawo Uniwersalne nie widzi różnicy między rozmaitymi rodzajami energii w twoim życiu. Da ci ono wszystko, w co wierzysz – ni mniej, ni więcej. A więc kluczem do zrozumienia natury cudów jest przyjrzenie się własnym przekonaniom, które wyrażasz pod postacią myśli i uczuć.

Skostnienie naszych przekonań nie pozwala nam zrozumieć, iż obecnie przeżywamy okres gwałtownego rozwoju. W lawinie świadomości giną podstawowe struktury i nie wystarcza nam już czytanie o słynnych cudotwórcach; sami pragniemy tego doświadczać. Dla większości osób nie jest to możliwe, ponieważ nadal tkwią w okowach ciała i umysłu. To, czego ich nauczono w procesie wychowania, wywiera tak dominujący wpływ, że hamuje ich ewolucję i sprawia, że ich postęp duchowy staje się niewielki. […]

 

My to nie nasze ciała, nie nasze emocje ani nasze umysły czy struktury i ograniczenia, jakich doświadczamy wokół siebie. Jesteśmy nieskończoną częścią Boga-Siły, która używa formy fizycznej, aby przeżyć rozwój duchowy dzięki procesowi specjalnego treningu, zwanego życiem codziennym.

Siła jest wszechobecna, co oznacza, że znajduje się we wszystkim. Jest także nieskończona; nie tylko sięga w wieczność przeszłą, ale wybiega też w nieskończoną przyszłość. Siła jest również wszechwiedząca, ponieważ istniejąc we wszystkich rzeczach, wie o wszystkim z własnego doświadczenia. Twoim życiowym celem jest zwiększenie Siły w sobie, abyś mógł sięgać percepcją poza to, kim jesteś teraz. Najpierw musisz zrozumieć, że Siła tkwi w twoim wnętrzu, a następnie uznać siebie za część Żywego Ducha.

Multidimensional being - energetic body - spirit and soul - meditation flower of life

 

Niezależnie od tego, jaki jesteś w sensie fizycznym, na jakie cierpisz dolegliwości i jakie ukształtowałeś sytuacje, i tak jesteś cząstką Siły. Jeżeli przyjmujesz tę myśl i uznajesz swą wrodzoną cechę boskości czy świętości, tkwiąca w tobie Siła zwiększy swoją potęgę, ponieważ się na niej koncentrujesz i przyznajesz, że jesteś jej częścią. […]

 

Cały czas staraj się utrzymywać swoje myśli w stanie czystym i kieruj je na cel. Jeżeli wkradnie się jakieś zwątpienie, nie pozwól, aby zdominowało na dłużej twój umysł. Patrz na swoje wątpliwości z dystansu. Uprzytomnij sobie, że to tylko niepokoje umysłu, który nie rozumie i tworzy przeszkody z powodu swej niewiedzy, i że wszystko, co wprawiłeś w ruch, nastąpi. Gdy pracujesz nad swoją mocą, zawsze znajdzie ona sposób, aby na kolejnych zakrętach wskazać ci właściwą drogę. Uwierz w nią. Bądź przekonany, że owa siła wewnętrzna jest tak potężna, iż wciągnie cię w ekscytujące przygody, o jakich ci się nie śniło. Utrzymuj ją w stanie czystym, zachowaj milczenie.

We wszystkim, co cię otacza, znajduje się w mniejszym lub większym stopniu Żywy Duch. Istoty żywe przejawiają go więcej niż ciała nieożywione, ale wszystkie go mają. Im silniejszy jest twój kontakt z Prawem Uniwersalnym w tobie, tym głębsza jest twoja więź ze wszystkim, co cię otacza. Wszystko staje się dla ciebie symbolem i źródłem siły. Świat udziela ci pomocy, a im pełniejszą stajesz się istotą, tym więcej otwiera się przed tobą wymiarów.

Gdy będziesz starał się osiągnąć swój cel, uważnie obserwuj każdy znak, każdą zmianę wokół siebie – zauważysz wówczas, że Prawo Uniwersalne porozumiewa się z tobą. Im bardziej mu zaufasz, tym więcej przejawi się energii i dojdzie do rozmaitych niezwykłych wydarzeń. Twoja energia dozna przyśpieszenia i zaczną przed tobą wyrastać, jak grzyby po deszczu, różne okazje. Będziesz wtedy WIEDZIEĆ, że moc naprawdę jest z tobą.

Jakość deklaracji na temat tego kim jesteś, czy też zestrojenie się z samym sobą i z otoczeniem, stanowi klucz do twojego rozwoju duchowego. To, czym jesteś, ma ogromną moc. Jej energia wibruje i odzwierciedla to, w jakim stopniu przejawiasz Żywego Ducha czy Boga-Siłę. Im bardziej pracujesz nad swoim życiem, im więcej przyjmujesz odpowiedzialności, tym więcej będziesz mieć energii i tym odważniejsze będą twoje oczekiwania. […]

energy1

Aby zrozumieć projekcje dokonywane przez Siłę, musisz pojąć istotę podświadomości, która jest jak ogromna mapa z zapisanymi na niej przeszłymi wydarzeniami z twojego życia. Rzeczywistość, jaką przeżywasz na jawie, nie jest niczym innym, jak światełkiem oświetlającym wycinek tej mapy. Możesz dostrzec tylko te zdarzenia, które leżą najbliżej ciebie; pozostała część mapy nadal istnieje, ale dla ciebie pogrążona jest ona w mroku, niedostępna też dla twojej podświadomej percepcji.

Zajęcie się własnym umysłem, jego negatywizmem, emocjami, uczuciami i postawami to warunek rozwoju duchowego. Każde odczucie i myśl na własny temat przejawia się w wewnętrznym wymiarze energii, a energia ta, łącząc się z Prawem Uniwersalnym, kształtuje wydarzenia i okoliczności twojego życia. Możesz obserwować tę wewnętrzną energię, zwracając uwagę na to, co jest wokół ciebie. Czy w twoim życiu widać tylko piękno i bogactwo? A może są jakieś dziedziny, w których pragnąłbyś poprawy? Przyglądając się swej wewnętrznej jaźni, wzrastasz i dzięki temu zwiększasz poziom przejawianej przez siebie Siły.

Im bardziej ćwiczysz swój umysł i uczucia, aby podkreślał to, co pozytywne, tym szybciej upodabniasz się do Siły, stajesz się boskim obserwatorem, niezwiązanym emocjonalnie z niedogodnościami ludzkiego losu. Jednak chodzi tu o coś więcej niż tylko o przyjęcie pozytywnej postawy wobec życia. Należy się przyjrzeć wszelkim ograniczeniom, które tkwią w wewnętrznym tobie, ponieważ Siła jest nieograniczona i im mniejszym podlegasz restrykcjom, tym więcej Siły będziesz przejawiać. Za każdym razem, gdy się sobie przyglądasz i patrzysz na swoje reakcje i uczucia, oczyszczasz swoją drogę z kolejnej grudki nagromadzonego na niej błota.”

Stuart Wilde – „Potęga energii wewnętrznej. Cuda i Siła”

 

 

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *