System bankowy cz.1

Dobrze, że ludzie nie rozumieją naszego systemu bankowości i finansów, ponieważ gdyby zrozumieli, wierze, że do jutra rano wybuchłaby rewolucja” Henry Ford

?????????????????????????????????????????????????????????????????????

    Chciałbym się skupić najpierw na powstaniu i rozwoju systemu bankowego na przestrzeni ostatnich wieków, aby pokazać jak planowano kolejne posunięcia, ustawy czy projekty, co pozwoli unaocznić prawdziwe oblicze oraz cel jaki przyświeca globalnemu systemowi finansowego. Jak wiadomo żyjemy w czasach globalizacji, a jednym ze skutków tego postępującego procesu jest centralizacja władzy w systemie finansowym. Zanim światowy mechanizm kreowania i przepływu pieniądza przyjął dzisiejszy kształt, musiał mieć on swój początek, co oznacza także, że musiał istnieć umysł który to wymyślił i zaprojektował aby rozwijał się w konkretnym kierunku, który jest bardzo łatwy do wychwycenie jeżeli przeprowadzi się studia nad rozwijającym się na przestrzeni lat modelem finansowym świata. Umysł ten posiadał także swoje intencje i cele, które niekoniecznie uwzględniają interes całości populacji, a moim celem jaki przed sobą postawiłem jest ich ukazanie. Pomimo tego, że w dzisiejszej rzeczywistości niemożliwe jest aby jednostka żyła poza systemem finansowym to poziom doinformowania społecznego na temat funkcjonowania, założeń tego systemu jest niesamowicie niski. Wiedza współczesnego człowieka ogranicza się jedynie do tego, że banki zarabiają na odsetkach z udzielonego kredytu dla pożyczkobiorcy. Jeśli chcesz się osobiście przekonać czy jest inaczej to spytaj swoich 10 znajomych co wiedzą o najważniejszych posunięciach w historii planowania światowego systemu finansowego, jakie były i są najbardziej wpływowe nazwiska czy wreszcie zapytaj o mechanizmy “współpracy” pomiędzy narodowymi bankami centralnymi a rządami państw. Skoro świat pieniądza oddziaływuje na nas wszystkich, to myślę, że warto mieć chociaż elementarną wiedze o tym jak to wszystko funkcjonuje. Oczywiście powszechna nieznajomość prawdziwej natury działania banków nie jest czymś przypadkowym, gdyż zwyczajnie “władcom” finansów zależy na tym aby utrzymać jak najdłużej społeczeństwo w nieświadomości, bo świadome społeczeństwo zwyczajnie nie pozwoliłoby na dalsze trwanie czegoś takiego. Przez całe życie dziwnym trafem nigdzie nas o tym nie uczą. Dlatego uważam, że idealnie do tego tematu pasuje cytat słynnego amerykańskiego przemysłowca Henrego Forda, który umieściłem w nagłówku pod tytułem.

PIONIERZY ŚWIATA BANKOWOŚCI

W historii naszej cywilizacji od wieków istniał trend aby za pomocą finansów zdominować, uzależniać od siebie ludzi. Żądza władzy nad innymi dominowała praktycznie od zawsze, ale dopiero od czasu gdy pieniądz stał się środkiem płatniczym, możliwe jest dokonywanie tego w sposób o wiele bardziej sprytny i wyrafinowany. W 1775 roku wybuchła rewolucja amerykańska, podczas której amerykańskie kolonie postanowiły oderwać się od monarchii angielskiej. Jednym z głównych powodów wybuchu buntu było zdelegalizowanie przez króla Anglii Jerzego III niezależnej rozwijającej się waluty, której używały kolonie, co w konsekwencji zmusiło je do pożyczania pieniędzy na procent od centralnego banku angielskiego, wprowadzając kolonie w ogromne zadłużenia. Początek XIX wieku był czasem gdzie dominacje w świecie finansów i biznesu zyskiwały potężne, bogate rodziny takie jak Rotschild (Europa) czy Rockefeller (USA). Obok tych dwóch najpotężniejszych rodzin wymienia się również dynastie Morganów i Walburgów. Dynastia Rockefellerów stała się bogata i sławna dzięki przemysłowi naftowemu. Po założonemu w 1870 roku koncernu “Standart Oil”, Rockefellerowie stają się największym producentem nafty w USA, a z czasem poprzez wykupywanie firm swoich konkurentów tworzą pierwszy monopol w kraju, kontrolując 90% podaży ropy na rynku północnoamerykańskim.
Po drugiej stronie oceanu, w Europie swoją potęgę buduje dynastia Rothschildów. W 1815 roku udało się im przejąć niemal całe bogactwo Anglii w podstępny sposób. W tamtym czasie Napoleon walczył z Anglia i Prusami pod Waterloo. Nathan Mayer Rothschild dzięki stworzonej przez siebie siatce szpiegowską oraz systemowi kurierskiemu dowiedział się jako pierwszy w Anglii o klęsce Francuzów. Następnie posunął się do manipulacji na giełdzie londyńskiej, nakazując swoim agentom sprzedawać akcję, co miało świadczyć o porażce Anglików. Wśród akcjonariuszy, którzy jeszcze nie wiedzieli, że tak naprawdę bitwa pod Waterloo zakończyła się zwycięstwem Anglii, rozeszła się plotka, że to jednak Francuzi wygrali, w konsekwencji czego ogarnięci strachem przed bankructwem wymieniali na złoto i srebro “bezwartościowe akcje”, co pozwoliłoby zachować chociaż część swojego majątku. Gdy wartość akcji spadła dwudziestokrotnie Rotschild wykupił te akcje niemal “za darmo”. W końcu na wyspy dotarła wieść o zwycięstwie Anglii, a akcje błyskawicznie wzrosły ponad swoją pierwotną wartość. Nathan Mayer Rotschild dzięki temu stał się najbogatszym człowiekiem w Londynie oraz właścicielem większości dóbr Anglii.
Trzecią dynastią o której powinno się wiedzieć jest dynastia Morganów, kojarzona przede wszystkim z J.P Morganem. J.P dorobił się na inwestowaniu w elektryczność. Sponsorował on Tomasa Edisona, aby stać się pierwszym który oświetli Amerykę. Koncert elektryczny Morgana “General Electric” stał się jedną z największych korporacji w USA. W 1900 roku Morgan kontrolował już ponad 150tys. km linii kolejowych, czyli około połowę sieci na terenie Ameryki, oprócz tego jest tym, który okablował większość USA. Był on też pierwszym człowiekiem, który stworzył firmę o wartości miliarda dolarów. (US Steel, która zdominowała na sto lat branżę stalową).
Dlaczego w ogóle piszę o tych dynastiach? Dlatego,że wszystkie je cechowało to samo. Nie poprzestały one jedynie na gromadzeniu swoich bogactw. Od zawsze prawdziwym celem, który im przyświecał było zdobycie władzy. Czego może chcieć więcej mając niewyobrażalną, niemożliwą do wydania fortunę ? Odpowiedź jest prosta.Władzy i kontroli nad światem. Sam luksus i prestiż im już nie wystarczał. Uznały one, że aby mieć władze nad resztą ludzi trzeba przejąć monopol na tworzenie pieniędzy, co pozwoli również na kontrolowanie polityki. Warto tutaj sławny cytat, którego autorem jest Mayer Amschel Rothschild: “Daj mi kontrolę do podaży pieniądza dla narodu, a nie będzie mnie obchodzić kto tworzy w nim prawa”

PRZEJMOWANIE KONTROLI NAD FINANSAMI W XX WIEKU

Prześledźmy teraz jak międzynarodowa grupa bankierów zyskała monopol na tworzenie pieniędzy poprzez banki centralne. Mimo, że nazwa Narodowy Bank Centralny każe nam domyślać się, że jest on własnością narodu to tak naprawdę każdy bank centralny jest INSTYTUCJĄ PRYWATNĄ. Warto być świadomym tego, że to jak wygląda dziś światowy system bankowy jest pomysłem grupy ludzi, którzy we wcześniejszych wiekach. Pomimo tego, że głowy tych wpływowych rodzin już od dawna nie żyją to ich projekt jest kontynuowany przez ich potomków. Dynastia Rockefellerów dalej ma się dobrze I pomimo,że twórca imperium naftowego John Davison Rockefeller już nie żyje ponad 80 lat to interesy dynastii świetnie prowadzi jego potomek David Rockefeller. To ten pan sympatyczna twarzą poniżej.

rockefeller

Na potwierdzenie tego,że kontynuuje on politykę swoich przodków, polegającą na przejęciu całkowitej kontroli nad populacją I uczynieniu z niej niewolników, proponuje jego słowa z 1998r
“Jesteśmy na krawędzi globalnej transformacji, wszystko czego potrzebujemy to wielki kryzys, a wszystkie narody świata zaakceptują nowy porządek świata”
Słowa te nabierają wymiaru w obliczu obecnego kryzysu finansowego (zaprojektowanego!) czy próby sprowokowania wojny światowej przez finansistów. Jak więc udało się tym potężnym klanom udało się zdominować światową bankowość? Na początku XX wieku ta grupa międzynarodowych finansistów wpadła na pomysł aby powołać w USA bank centralny, który będzie uzurpował sobie prawo do całkowitej emisji pieniądza. W 1907r J.P Morgan wykorzystując swoje wpływy opublikował pogłoski o niewypłacalności największego nowojorskiego banku. Skutkiem tego była panika wśród klientów tego banku, którzy zaczęli masowy wycofywać swoje depozyty. Dzięki temu osiągnięto zamierzony efekt, którym było wezwanie kredytobiorców do natychmiastowego spłacenia kredytów. Z racji tego, że dla większości niemożliwe było wpłacenie całej kwoty kredytu, bank masowo przejął dobra klientów i wielu przedsiębiorstw. Posłużono się wtedy typową manipulacją, którą rządzący stosują na społeczeństwie po dzień dzisiejszy: PROBLEM-REAKCJA-ROZWIĄZANIE. Stwórz problem, który wywoła reakcje wśród ludzi opartą na strachu, a następnie zaproponuj rozwiązanie, które przybliży Cię do osiągnięcia postawionego sobie celu, a sami ludzie je potraktują je jako wybawienie, naprawę sytuacji (Widoczne było to m.in podczas “zamachu” na WTC oraz “epidemii świńskiej grypy. W pierwszym przypadku stworzono problem (wysadzono dwie wieże, wmówiono,że to robota terrorystów) – wywołało to strach wśród ludzi – zaproponowano rozwiązanie, które było osiągnięciem zamierzonego celu (inwazja na Irak, większa inwigilacja społeczeństwa w celu walki z domniemanym terroryzmem). W sytuacji ze świńską grypą koncerny farmaceutyczne lobbowały media aby nagłośniły fikcyjną epidemie świńskiej grypy ( problem), ludzie zaczęli masowo panikować (strach). Rządy państw, które również były lobbowane przez kartele farmaceutyczne zakupiły miliony szczepionek, umożliwiając tym firmom gigantyczne zarobki (rozwiązanie)).
Oczywiście bankierzy też mieli wtedy zaplanowanie rozwiązanie tego “problemu”. Powołali komisję, która miała zająć się zbadaniem afery “bankrutującego” banku, aby uspokoić i zadowolić społeczeństwo, wystraszone sytuacją, w której wielu ludzi błyskawicznie potraciło swoje dobra,. Decyzją komisji powołano bank centralny, który miał pełnić nadzór nad tym aby taka sytuacja się już nigdy nie powtórzyła (rozwiązanie). Finansistom udało się więc osiągnąć swój cel. Następnie w 1910 roku podczas tajnego spotkania na wyspie Jekyll finansiści spisali projekt ustawy o bankowości centralnej (The Federal Resercve Act), który zakładał, że Bank Centralny (FED) jest jedyną instytucją, która ma prawo kreacji pieniądza w USA. Co najlepsze Bank ten jest instytucją CAŁKOWICIE PRYWATNĄ, która wyemitowane pieniądze pożyczać będzie rządowi amerykańskiemu NA PROCENT. Oczywiście, rząd aby spłacić ten dług wobec banku będzie musiał pobierać pieniądze od swoich obywateli w formie podatków. Bankierzy zaczęli się teraz głowić jak przepchnąć tę ustawę przez kongres, aby mogła ona wejść w życie. W 1913 roku prezydentem USA został ich człowiek Woodrow Wilson (któremu sponsorowano kampanie). Dwa dni przed Bożym Narodzeniem, podczas gdy wiekowość kongresu była w domu na świętach, The Federal Reserve Act został zatwierdzony, przez grupę przekupionych kongresmenów, którzy byli wtedy obecni podczas głosowania. Następnie prezydent Wilson uprawomocnił ustawę swoim podpisem. Wydarzenie te jest największym przekrętem i zbrodnią na narodzie amerykańskim. Lata później Wilson, który żałował tego co zrobił napisał: “Nasz wielki przemysłowy naród kontrolowany jest przez swój system kredytu. System spoczywający w prywatnych rękach. Rozwój narodu i cała nasza działalność jest w rękach kilku osób, które siłą rzeczy z powodu własnych ograniczeń łamią i niszczą autentyczność naszej wolności ekonomiczniej. Staliśmy się jednym z najgorzej rządzonych, jednym z najbardziej kompletnie kontrolowanych i zdominowanych rządów w cywilizowanym świecie. Nie rządem dysponującym wolnością słowa, nie rządem z przekonania i głosów większości. Za to rządem opinii i przymusu kilku dominujących ludzi”
W podobnym tonie wypowiadał się jeden z kongresmenów Louis Mcfadden : “Tworzy się tu światowy system bankowości, super stan kontrolowany przez międzynarodowych bankierów, działających razem by zniewolić świat dla swojej przyjemności, a rząd amerykański został przywłaszczony przez Bank Rezerwy Federalnej”.
W następnych poście opisze następne posunięcia finansistów w dalszych latach, w celu stworzenia dyktatury pieniądza na świecie. Na sam koniec postaram się już wyjaśnić same mechanizmy jakimi posługują się banki aby bezpośrednio nas zniewalać.

fed

0 komentarzy

  1. Pingback: Nacjonalizacja Centralnego Banku Rosji |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *