cytat na dzis 7

Zwykłym kluczem do doskonałego szczęścia z nieodłączną mocą w nim zawartą jest samokontrola i skorygowanie siebie. Jest to bardzo łatwe do osiągnięcia, gdy nauczymy się tej prawdy, że człowiek sam w sobie jest obecnością JAM JEST i Inteligencją, która kontroluje i zarządza wszystkim.

Wokół każdego człowieka jest cały świat myśli, stworzony przez niego. Wewnątrz tego mentalnego świata jest nasienie, Obecność Boga, JAM JEST, które jest jedyną Obecnością działającą we Wszechświecie i rządzącą całą energią. Energia ta może być zintensyfikowana ponad swoje granice przy pomocy świadomej działalności człowieka.

Wewnętrzna Boska Obecność może być porównana z nasieniem brzoskwini. Świat myśli, który ją otacza podobny jest do miąższu owocu. Miąższ reprezentuje nie tylko świat mentalny stworzony przez człowieka, ale i uniwersalną substancję elektroniczną, która zawsze czeka na uaktywnienie przez świadome decyzje człowieka, aby urzeczywistnił jej widoczną formę, o jaką mu chodzi lub której pragnie […]

Ten, kto zrozumie swoje twórcze zdolności, powinien wiedzieć, że może stworzyć wszystko, co zechce, bez względu na swoją częstotliwość wibracji w Świetle czy w jakimkolwiek innym zagęszczeniu, które zechce utrzymać. Wiedz, że masz zdolności przesyłania myśli z jednego krańca świata w drugi w jednej sekundzie, tak samo jak możesz zmienić myśl ze stanu Światła na o wiele większy stan zagęszczenia, choćby tak wielki, jak w żelazie. To pozwala Ci zrozumieć, że to, co robisz w każdej chwili, świadomie i dobrowolnie, możesz zrobić z o wiele większą mocą, jeśli skoncentrujesz się świadomie, utrzymując uwagę na tym, co chcesz przejawić.

Fakt, że nie zmaterializowałeś niczego ze stanu niewidzialnego w widzialny jest tym, co wywołuje w Tobie zwątpienie, irytuje Cię. Tak będzie do dnia, w którym dokonasz małej materializacji, bo dopiero wtedy Twoja odwaga i zaufanie wyjdzie na jaw i w przyszłości nie będziesz miał nic przeciw temu, aby materializować to co zechcesz. Uwaga jest kanałem przyciągającym Wielką Energię, która napływa by się przejawić. Ludzkość przez wieki budowała mury ograniczeń. Teraz nadszedł czas, aby je zburzyć i rozpuścić  w każdy możliwy sposób.”

Saint Germain – „Złota Księga”

photo+(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *