„Nawigatorzy Jutra” – Prawdziwa zmiana ekonomiczna jest możliwa

Jednym z moich założeń jakie postawiłem sobie przy prowadzeniu bloga jest przedstawianie i popularyzowanie nowatorskich idei z różnych dziedzin życia, które mają w sobie potencjał, aby przetransformować naszą rzeczywistość w pozytywnym kierunku, przywracając wszystkim ludziom upragnioną „normalność”, za którą wszyscy tęsknimy. Oprócz przybliżania i naświetlania mechanizmów systemu, które czynią nas niewolnikami, o wiele ważniejsze jest pokazywanie alternatywnych planów, pozwalających się z tego niewolnictwa wydostać. Dotyczy to szczególnie ekonomii, która jest główną globalną machiną zniewalającą populację ziemską.

Zachęcam Was do zapoznania się z czteropunktowym programem ekonomicznym „Nawigatorów Jutra” (http://nawigatorzy-jutra.pl). Program ten ma ogromny potencjał naprawy ekonomicznej naszego kraju. Otwartym umysłom, które widzą absurdy współczesnej ekonomii i chcieliby związać swoją przyszłość z budową nowej pro-ludzkiej ekonomii, proponuję zapoznanie się z programem podyplomowych studiów Warszawskiej Szkoły Zarządzania i Fundacji „Jesteśmy Zmianą” – „Nawigatorzy Jutra” (http://nawigatorzy-jutra.pl/studia-podyplomowe/)

Polecam poniższą rozmowę Izabeli Litwin (Nawigatorzy Jutra) z Pawłem Nogalem (Niezależna Telewizja). Jest tam mowa o czteropunktowym programie ekonomicznym „Nawigatorów Jutra”, który oparty jest na zupełnie nowej, alternatywnej myśli ekonomicznej, zawierającej wiele nowatorskich opracowań i pomysłów ekonomicznych. Obaj rozmówcy w prosty sposób uświadamiają jak ważne jest uświadomienie i przekonanie społeczeństwa do nowych opracowań i pomysłów. Zwracają także uwagę na to, że każdy Polak powinien najpierw zrozumieć zasady obecnej ekonomii – to jak pieniądz powstaje. Równie ważna rzeczą, o której jest mowa (wręcz fundamentalną) jest zrozumienie, że obecny system nie nadaje się do naprawy. Obok upadającej pod własnym ciężarem ekonomii, powinno się budować nową równoległą rzeczywistość ekonomiczną.

 

Uważam, że bardzo ważne jest rozpowszechniania wśród obywateli tego typu inicjatywy i informacji. Fajnie jakby jak największa ilość Polaków dowiedziała się o tym. Warto to promować z jednego głównego powodu. W rozmowach z ludźmi zauważyłem, że panują powszechne, betonowe przekonania, że ze współczesną ekonomią nie da się nic zrobić, że jesteśmy po prostu skazani na dyktaturę banków. Uwielbiam słuchać argumentów typu: „Banki były, są i będą, co zwykły człowiek może zrobić…” 🙂 Jeżeli spojrzymy na tego typu przekonania z perspektywy wpływu świadomości na rzeczywistość, łatwo zauważymy, że takimi przekonaniami sami zamykamy się na możliwość pojawienia się szansy na jakąkolwiek zmianę. Dlatego niezmiernie ważne jest aby w kolektywnej, zbiorowej ludzkiej świadomości – w polu morfogenetycznym ludzkości, zainstalowane zostały informacje, pokazujące, że istnieją inne modele ekonomiczne oraz, że nie musi być tak jak jest. To my ludzie musimy najpierw w swoich sercach i umysłach otworzyć się na zmianę. Uświadomienie sobie, że ekonomia wcale nie musi wysysać energii życiowej z ludzi, a może stać się narzędziem umożliwiającym godne życie każdemu, narzędziem kreującym rozwój jest pierwszym krokiem, który otworzy możliwość pojawienia się takiej idei w rzeczywistości.

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *