Wyrażanie woli i intencji. Buduj swoje życie na fundamencie jasnych intencji

.

Jedną z najbardziej wartościowych i ważnych rzeczy w procesie poszerzania swojej świadomości jest regularne, częste, precyzyjne i umiejętne wyrażanie własnych intencji. Świadome zarządzanie i kierowanie nimi. Z powodu tego, że jako ludzki kolektyw dopiero stopniowo odkrywamy własną moc twórczą, to nie mamy w sobie jeszcze wyrobionego nawyku oraz zwyczaju, aby codziennie ustanawiać swoje życie – przyszłe doświadczenia życiowe – za pomocą świadomie ustalanych intencji. Intencja jest czynnikiem sprawczym, który inicjuje proces kreowania rzeczywistości. Im częściej jest powtarzana, tym trwalej utrwala i koduje w przestrzeni zapis informacji, który w sobie ma, co oczywiście wzmacnia i przyspiesza proces jej manifestacji.

Świadome życie polega m.in. na jasnym i przemyślanym wyborze dotyczącym tego, czego w życiu chcemy doświadczać, w jakim kierunku zmierzamy itp. Wprowadzenie w swoje życie praktyki oraz standardu wyrażania intencji bądź woli, jest tym czynnikiem, który w zdecydowany sposób pomaga nam to osiągnąć. Pełni to podobną funkcję do żagla na statku, który precyzyjnie ustawiony napędza statek w stronę, w którą chce zmierzać jego załoga. W tej analogii wiatr odzwierciedla to, czym w naszej rzeczywistości są sprawcze siły i energie kosmosu, które w każdej chwili są do naszego użytku, i są po to, aby nam służyć. Za pomocą tych sił zawsze otrzymujemy to, co wybieramy. Niekorzystanie w życiu ze sprawczego potencjału, jaki zawiera w sobie wyrażanie intencji bądź woli jest więc tym samym, co nieużywanie żagla podczas dalekiego rejsu.

Obecny okres jest czasem, w którym jako rasa ludzka uczymy się jak najefektywniej wykorzystywać mechanizmy, energetyczne zasoby oraz potencjały kreacji, które są wpisane w naturę samej przestrzeni, odgrywającej rolę doskonałego zwierciadła dla naszej świadomości. Szczególnie warto jest wykorzystywać moc intencji, wtedy kiedy niejednokrotnie zmagamy się w życiu z wieloma wyzwaniami i trudami, mamy do wyprostowania wiele spraw itp.

Za cokolwiek w życiu się bierzemy, obojętnie co chcemy osiągnąć, to korzystnie jest wspomóc ten proces wyrażaniem intencji. Wtedy, oprócz naszego działania, cała rzeczywistość tak się pod nas układa i formuje – wspiera nas – aby realizacja tego, co chcemy, przebiegała w sposób płynny i skuteczny. Budząc się obecnie do wyższej świadomości, wychodzimy ze starego wzorca działania, który opierał się na przekonaniu, że wszystkie swoje cele i zamierzenia trzeba realizować za pomocą ciężkiej pracy, szarpania i męczenia się, zużywania dużego zasobu swojej energii i czasu. Na skutek poczucia oddzielenia od rzeczywistości i życia, człowiek odnosił dotychczas mylne wrażenia, że jest w tym świecie pozostawiony sam sobie, a otrzymanie czegokolwiek możliwe jest jedynie poprzez ogromny wysiłek bądź łut szczęścia.

Otwierająca i krystalizująca się na planecie nowa wysokowibrująca rzeczywistość – Nowa Ziemia – charakteryzuje się zupełnie odmiennymi wzorcami oraz treścią: lekkością, swobodą, prostotą, przepływem obfitości czy łatwością kreacji. Życie w niej wyraża się tak, że rzeczy i zjawiska pojawiają się w doświadczeniu życiowym człowieka naturalnie, jako skutek jego stanu świadomości oraz informacji, treści i intencji, jakie nosi on w swoim wnętrzu. Przejście ze starego do nowego świata wymaga od nas m.in. zmiany w sposobie, jaki definiuje samych siebie, rzeczywistość oraz nasz związek z nią. Taka zmiana siłą rzeczy prowadzi też do działania, stylu życia, czy też samego podejścia do życia opartego na innych wzorcach. Płynne przejście przez taki proces można uzyskać za pomocą rozpoczęcia codziennej praktyki świadomego wyrażania intencji.

Im częściej będziemy to robić w swoim życiu, tym mocniej też zaczniemy przebudzać twórczy potencjał swojej świadomości. Każdorazowy akt wyrażania intencji bądź woli jest korzystaniem z naszej mocy kreowania rzeczywistości, która jest naszym przywilejem i naturą jako istot światła. Sięgamy wtedy do własnego, energetycznego zasobu i talentu stwarzania rzeczywistości. Robiąc to, kierując na ten aspekt naszej mocy swoją uwagę, automatycznie budzimy i wzmacniamy w sobie potencjał tego. To, na czym skupia się nasza uwaga, jest wzmacniane, rozwijane i powoływane do pełni swojego potencjału.

Formułowanie i artykułowanie intencji pozwala korzystać również z innych naszych właściwości niż tylko kreowanie rzeczywistości. Dla przykładu, jako istoty światła – dusze – już ze swojej natury jesteśmy wolnymi i suwerennymi istotami. Jednak aby na tym ziemskim planie w pełni to przejawić, ważne jest ustanawianie i  wyrażenie tego. Szczególnie jest to przydatne w przypadku, w którym czuje się, że jest się w jakikolwiek sposób manipulowanym, drenowanym, okradanym ze swojej energii przez innych ludzi czy też istoty niefizyczne. Podobnie jak w przypadku kiedy istoty takie mogą wywierać na nas niekorzystny wpływ. Warto uświadomić sobie, że takie pasożytnicze działanie jest możliwe tylko w energetycznej przestrzeni, w której znajdują się ludzie dające na to swoje przyzwolenie – czyli nieustanawiające swojej suwerenności i niezależności. Takie pasożytnicze istoty mają „dostęp” tylko do ludzi, którzy sami nie widzą siebie i nie definiują jako istoty niezależne i niepodległe. Odbywa się to na zasadzie rezonansu wzorców – wzorzec kata, przyciąga wzorzec ofiary. Dlatego w takim przypadku warto za mocą intencji ustanowić się istotą wolną i suwerenną. W tym celu można użyć sformułowania: ja wyrażam wolę i intencję bycia wolną, suwerenną i niezależną istotą na każdym poziomie mojego przejawienia. Bądź też: ja ustanawiam siebie wolną, suwerenną i niezależną istotą na każdym poziomie mojego przejawienia.

Jak wspomniałem wcześniej, istoty o naturze pasożytniczej widzą tylko i mają dostęp do takiej przestrzeni, w której inne istoty nie mają ustanowionej swojej niezależności (co jest równoznaczne z daniem przyzwolenia na zewnętrzną ingerencję w jakiejkolwiek formie wykorzystywania). Wspomniany akt wyrażania intencji powoduje, że automatycznie „znika” się z zasięgu oddziaływania takich istot, ponieważ powołując i ustanawiając swoją wolność i suwerenność – czyli to, co jest naturą człowieka jako istoty światła – od razu umieszcza się samego siebie w energetycznej przestrzeni istot niezależnych, do których tamte istoty nie mają już dostępu. Ponieważ w naszym świecie mało się o tym mówi i nie naucza się tego, to Ziemia przez wszystkie lata pozostawała otwartą przestrzenią dla takich pasożytniczych istot. Teraz już się to zmienia.

Opisałem taki przykład, aby pokazać jak szerokie spektrum może mieć stosowanie wyrażania intencji w naszym życiu, a także jak pomaga to korzystać z naszych prawdziwych zasobów. W tym celu podam poniżej także kilka innych wyrażeń intencji, które na pewno warto codziennie stosować w swoim życiu. Polecam też, aby jednego dnia zastanowić się dokładnie nad tym, czego oczekujemy od życia, czym ma być wypełnione nasze doświadczenie życiowe, w jakim kierunku chcemy, żeby ono się rozwijało itp., po czym wypisać to wszystko na kartce w formie intencji, a następnie każdego dnia jak najczęściej owe intencje wyrażać.

Kieruj swoją intencję zawsze do własnego wnętrza, w kierunku Twojej wyższej jaźni, która ze swojego poziomu zawiaduje całym procesem kreacji. Im mocniej naładujesz swoją intencję uczuciami – czyli określonymi, wibracyjnymi staniami – których doświadczałbyś wtedy, gdyby to, co wybierasz w swojej intencji, byłoby Twoją rzeczywistością już teraz, tym nadasz jej większą moc sprawczą.

 • Wyrażam intencję życia w doskonałym zdrowiu.
 • Wyrażam intencję nieustannego rozwijania poziomu swojej świadomości z każdym kolejnym dniem.
 • Wyrażam intencję życia w pełni obfitości (wymień cokolwiek).
 • Wyrażam intencję uwolnienia się od wszystkich destrukcyjnych programów, które rządzą moim życiem.
 • Wyrażam intencję budowania swojego życia na fundamencie miłości, radości i prawdy.
 • Wyrażam intencję zrozumienia celu swojego pobytu na Ziemi.
 • Wyrażam intencję odkrycia swojej prawdziwej pasji życiowej.
 • Wyrażam intencję uwolnienia się od emocjonalnego wpływu przeszłości.
 • Wyrażam intencję pełnego zharmonizowania i zrównoważenia wszystkich obszarów mojego życia.
 • Wyrażam intencję, aby być zdolnym i gotowym w pełni siebie pokochać i zaakceptować.

——————————————————————————————————————————————–

PREMIERA KSIĄŻKI „GLOBALNE PRZEBUDZENIE. W SERCU NOWEJ ZIEMI”

Zapraszam Cię do zapoznania z moją nową książką – drugim tomem „Globalne Przebudzenie. W Sercu Nowej Ziemi”. Szczegółowe informacje oraz możliwość zakupu znajdziesz na mojej stronie, klikając w ten link

 

5 komentarzy

 1. Dziękuję z całego serca za te wskazówki. Dajesz odpowiedźi we właściwym czasie i wszystko buduję całość przemiany życia, wierzę że nie tylko dla mnie ale jest nas coraz więcej. Cieszę się z całego serca że dzielisz się lekarstwem na dzisiejszy stan świata.

  Beata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *