Dr Doreen Virtue – poranna i wieczorna medytacja, oczyszczanie i balansowanie systemu czakr

Wartościowe, proste i szkuteczne porady oraz wskazówki od Dr Doreen Virtue, pomagające uzyskać lepsze połączenie z samym sobą. Polecam wykonywać regularnie przez co najmniej kilka tygodni i zobaczyć co się będzie działo 🙂 Życzę miłego dnia 🙂


 

„Podstawowe Etapy Medytacji

  1. Medytuj tuż po przebudzeniu i przed pójściem spać.
  2. wybierz ciche i komfortowe miejsce, gdzie nikt ci nie przeszkodzi. Nie musi to być cały pokój. Kąt w sypialni czy łazience wystarczy.
  3. Rozluźnij się. Możesz się położyć, jeśli jesteś pewny, że nie zaśniesz. Nie krzyżuj rąk, żeby energia mogła swobodnie przepływać przez twoje ciało. Poluzuj lub zdejmij obcisłe ubrania.
  4. Zamknij oczy.
  5. Oddychaj przez nos powoli i głęboko. Pozwól sobie cieszyć się uczuciem wdychania świeżego powietrza, aż wypełni całe płuca. Zatrzymaj powietrze przez cztery sekundy na dłużej.
  6. Powoli wypuść powietrze ustami. Poczuj jak uwalniasz się od wszystkich smutków, zmartwień lub napięcia, gdy wydychasz powietrze

Gdy już wdychasz i wydychasz powietrze, masz wiele możliwości, by rozkoszować się medytowaniem. Możesz używać medytacji prowadzonej, podczas której w umyśle przechowujesz konkretny obraz, pytanie lub modlitwę. Albo możesz pozwolić umysłowi się wyłączyć i wsłychać w myśli, które do ciebie przychodzą. Oto kilka przykładów medytacji prowadzonej.

Poranna medytacja

Zacznij od podstawowych kroków medytacji, a następnie:
Wizualizuj czubek twojej głowy, który otwiera się jak kopuła nieba lub płatki kwiatów. Wyobraź sobie piękną chmurę nad głową. Ujrzyj ją jasno świecącą twoim ulubionym kolorem. Ta chmura jest nieskończoną mądrością i wszechogarniającą miłością Boskiego Stwórcy. Poproś chmurę, by wniknęła przez czubek twojej głowy. Oddychaj głęboko i ujrzyj chmurę wchłaniającą się z każdym oddechem w całe twoje ciało, Zobacz się otoczoną i wypełnioną przez tą pięknie ubarwioną chmurę.

Wiedz, że podczas najbliższych godzin wystarczy, że pomyślisz o tym kolorze, a będziesz mieć dostęp do wszystkich odpowiedzi i informacji, jakich potrzebujesz. Myśl o tym kolorze będzie ci przypominać, że jesteś kohany i pod opieką. Pozwól sobie na relaks i ciesz się chwilą, wiedząc, że poprzez dzień przeprowadzą cię nieskończona miłość i inteligencja. Możesz pozbyć się wszelkich trosk dotyczących nadchodzącego dnia, ponieważ ufasz, żę mądrość doradzi ci w każdy sposób.

Poproś wewnętrznego przewodnika, by pomógł ci skupić się na myślach o boskiej miłości i inteligencji w ciągu dnia. Wyzwól tę prośbę z pełną wiarą, będąc pewnym, że jesteś naprawdę kochany i w pełni wsparty.

Zakończ Uzdrawianiem Czakr, które opiszę w Kroku 2.

Wieczorna Medytacja

Zacznij od podstawowych kroków medytacji, a następnie:

Skoncentruj się okolicy serca. Gdy skupisz uwagę na tym obszarze, zaobserwuj, że z każdym oddechem, który bierzesz, z twojego serca promieniuje uczucie ciepła. Wiedz, że to ciepło łączy cię ściśle ze Źródłem miłości.

Gdy wdychasz, poczuj miłość, ciepło i dobroć wnikające w twoje serce. Kiedy wydychasz, poczuj, jak oddajesz miłość Źródłu. Kontynuuj wdechy i wydechy i poczuj, jak dajesz i odbierasz miłość do momentu, ąż twoja klatka piersiowa napęcznieje wspaniałym uczuciem ciepła i radości.

Poświęć moment na myślenie o ludziach i przeżyciach, jakie spotkały cię w ciągu dnia. Do ludzi, którzy cię zirytowali, łącznie z tobą samym, powiedz w myślach „Chcę ci wybaczyć”. Mimo, że możesz nie chcieć wybaczyć im ich uczynków, twoja wola wybaczenia im jako ludziom wyzwala cię z ram ego.

Następnie w myślach sporządź listę darów, jakie otrzymałeś w czasie dnia w formie sytuacji, miłości, intuicji. Podziękuj Źródłu za te dary. Oddychaj głęboko, aż poczujesz się przepełniony wdzięcznością. Poproś anioły, by wstąpiły w twoje sny i dały ci wskazówkę oraz wszelkie informacje, jakich możesz potrzebować. Wizualizuj sobie twój dom otoczony i chroniony przez białe światło i anioły, gdy zapadasz w sen.

Krok 2: Oczyszczanie i Równoważenie Czakr

Po tym, jak nastroisz się poranną medytacją, następnym krokiem w otwieraniu kanałów energetycznego i duchowego uzdrawiania jest medytacja stworzona specjalnie, by oczyścić i zbalansować ośrodki energii w naszym ciele, czyli czakry. Ten krok natychmiast poprawi zdolność twojej komunikacji intuicyjnej i zwiększy energię.

Dobrym pomysłem jest przeprowadzanie tej medytacji codziennie. Im więcej pracujesz z czakrami, tym bardziej szczegółowe staną się twoje mentalne przekazy. Pewnego razu byłam na weekendowych warsztatach, gdzie poświęcaliśmy wiele czasu różnym czynnościom oczyszczającym czakry. Pod koniec weekendu przeprowadziłam kilka odczytów energetycznych i odkryłam, żę dotarłam do tak szczegółowych informacji, jakich normalnie nigdy nie otrzymywałam.

Podczas jednego odczytu ujrzałam mentalny obraz bladożółtego, otynkowanego domu klienta z drewnianym pokryciem dachowym. Podświadomie wiedziałam, że klient niedawno sprzedał ten dom i właśnie się wyprowadził. Teraz ten rodzaj informacji pobieranych z różnych poł energetyczno-informacyjnych jest dla mnie łatwo dostępny podczas przeciętnego odczytu. Jednakże tamtego dnia z powodu dodatkowej pracy z czakrami którą wykonałam, otrzyałam niezwykle szczegółową mentalną informację, łącznie z tym, że dom, który klient sprzedał, znajdował się w południowej Kalifornii, w mieście Downey. Nie byłam w stanie znać takich szczegółów, ponieważ klienta właśnie widziałam po raz pierwszy w życiu i nic o nim nie wiedziałam – nie przebywałam też nigdzie w pobliżu Downey.

Medytacja Oczyszczająca i Balansująca Czakry

Zacznij od podstawowych kroków medytacji, a następnie:

Wizualizuj lub poczuj okrągłą przezroczystą kulę w kolorze rubinowym unoszącą się w twoim ciele blisko podstawy kręgosłupa. To twoja „czakra podstawy”, ośrodek twojej siły i indywidualności. Spójrz mentalnie lub poczuj kulę. Sprawdź, czy ma ciemniejsze obszary. To obszary nierównowagi energetycznej. Możesz usunąć je natychmiast poprez zwyczajną intencje,  aby kula była idealnie czysta. Utrzymuj obraz idealnie czystej, przezroczystej rubinowej kuli w umyślie i ujrzyj ją świecącą potężnym, czystym, białym światłem ze środka. To uniwersalne świało Boga; światło mocy, miłości i wiedzy.

Wdychaj głęboko przez nos i obserwuj lub poczuj, jak twój oddech zwiększa intensywność białego światła w rubinowej kuli. Oddychaj głęboko, by rozdmuchać białe światło w czerwonej kuli, aż stanie się doskonale czysta ai transparentna.

Następnie, przesuń swoją uwagę około 7,5 cm wyżej, aż zobaczysz lub poczujesz piękną pomarańczową szklaną kulę unoszącą się w tobie. To twoja „czakra sakralna”, regulator żądzy fizycznych. Przeskanuj ją w poszukiwaniu zaciemnień. Wdychaj powietrze głęboko, aby rozdmuchać białe światło w jądrze czakry i natychmiast usuń ciemne obszary, aż kula będzie przejrzysta jak pomarańczowe szkło.

Teraz skoncentruj się na miejscu tuż nad twoim pępkiem. Zobacz i wyczuj w sobie piękną, czystą, żółtą kulę lśniącą jak małe słońce. To twoja „czakra splotu słonecznego”, obszat dotyczący twoich przekonań odnośnie władzy i kontroli. Sprawdź, czy w twoim splocie słonecznym są jakieś nieprzejrzyste lub ciemne powierzchnie. Jeśli tak, wdychaj powietrze głęboko, dopóki czakra nie stanie się błyszcząco żółta i przejrzysta, jak lśniąca kula zółtego szkła.

Następnie przesuń się w rejony serca. Wizualizuj lub poczuj prześliczną, zieloną, szklaną kulę w swoich piersiach. Oto twoja „czakra serca”, ośrodek energii miłości. Przeskanuj ją w poszukiwaniu zaciemnień, a następnie wypełnij ją białym światłem. Rozświetl czakrę serca od środka i poczuj, jak rozrasta się w twojej klatce piersiowej ciepłą i dobrą energią. Oddychaj głęboko, dopóki zielona kula nie stanie się transparentna i nieskazitelnie czysta.

Nastęnie skoncentruj się na gardle w okolicach jabłka Adama. Zobacz lub poczuj kule w odcieniu jasnoniebieskim. To „czakra gardła”, ośrodek regulowania czystości wszystkich twoich przekazów. Przeskanuj ją mentalnie, poszukaj lub wyczuj ciemne powierzchnie. Weź głęboki wdech i zobacz, jak zapala się białą kulą światła w środku czakry. Rozświetl ją od środka sprawiając, że światło zrobi się coraz jaśniejsze, aż do momentu, gdy białe płomienie dokładnie wyczyszczą niebieską kulę. Zobacz i poczuj kulę jako zupełnie przejrzystą, bez żadnych plam czy ciemnych obszarów.

Następnie przesuń się do miejsca między twoimi oczami. Nie zmuszając się w żaden sposób, zauważ okrągłą lub owalną piłkę pomiędzy oczami. To „czakra trzeciego oka”. Pozwól, aby obraz czakry stawał się coraz wyraźniejszy. Zauważ jej kolor jako mieszankę ciemnego niebieskiego i fioletu. Gdy obraz stanie się wyraźniejszy, możesz zauważyć, że patrzysz na powiekę. Jeśli nie widzisz okrągłego lub owalnego kształtu, oddychaj głęboko i oczyszczaj czakrę białym światłem, aż obraz stanie się widoczny.

Gdy już dostrzeżesz trzecie oko, zobacz, czy jest otwarte, czy zamknięte. Jeśli jest zamknięte, poproś, by się otworzyło i nawiązało z tobą kontakt wzrokowy. Pozwól mu oznajmić pełne miłości wiadomości, jakie może dla ciebie mieć.

Gdy już będziesz gotowy, skoncentruj uwagę na wnętrzu czubka głowy. To „czakra korony”, strefa, która daje ci dostęp do iniwersalnej mądrości. Poczuj lub zobacz tę czakrę jako głęboko fioletową lub purpurową szklaną kulę. Użyj najgłębszego oddechu, oczyszczaj czakrę korony, aż będzie dziewiczo czysta.

Oddychając głęboko podziękuj Boskiemu Stwórcy za wypełnienie cię miłością i mądrością. Otocz się warstwą białego światła, następnie warstwą zielonego światła i kolejno fioletowego. Ta potrójna osłona świetlna pozwoli ci pozostać w skupieniu.”

Doreen Virtue – „Ścieżka Posłańca Światła”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *