Dr Błaszczyk, Mead Ladies i Krzysiek Lottig – goście Festiwalu Wibracje cz.2

festiwal-wibracje2

Kolejna z cyklu prezentacja prelegentów czerwcowego Festiwalu Wibracje ( http://www.wibracje.com.pl ). Dzisiaj kilka słów o wybitnych zielarzu i terapeucie chińskim: dr Tadeuszu Błaszczyku, który na Festiwalu da szereg wykładów oraz poprowadzi konsultacje indywidualne, spacerze botanicznym z Mead Ladies i koncercie Sound Love Medicine Krzyśka Lottiga.

Dr Tadeusz Błaszczyk – lekarz, terapeuta medycyny chińskiej, wybitny fitoterapeuta – gościem Festiwalu Wibracje.

blaszczyk-dr

Dyplomowany lekarz, który po kilkuletniej praktyce konwencjonalną medycyną zachodnią zainteresował się tradycyjnymi chińskimi metodami leczenia. Ta dziedzina okazała się tak pasjonująca i efektywna, że z czasem oddał się jej całkowicie. W efekcie wyjechał do Chin, gdzie ukończył wieloetapowy kurs akupunktury oraz zgłębiał wiedzę dotyczącą leczenia ziołami i metod  chińskiej fitoterapii.  Już w Polsce na Uniwersytecie Wrocławskim doktoryzował się z farmakognozji ziół chińskich. Bazując na swojej wiedzy i wynikach badań naukowych założył Zakład Doświadczalny Roślin Leczniczych w Hamm, w Niemczech. Tam przeprowadził szereg udanych prób z uprawą ziół chińskich, które wykazały, że większość z nich może być hodowana w europejskich warunkach klimatycznych, a surowce są tak samo wartościowe. Propaguje twierdzenie, że uprawa ziół chińskich w Europie jest podstawą istnienia i rozwoju chińskiej fitoterapii. Z jego porad korzystał między innymi prof. Bohme z Uniwersytetu w Monachium, który rozpoczął produkcję ziół i prowadzi ją z dużym sukcesem do dzisiaj.
Dr T. Błaszczyk jest autorem nowoczesnego, bardzo cenionego podręcznika pt.  „Podstawy Teoretyczne tradycyjnej Medycyny Chińskiej” przedstawiającego podstawy teoretyczne i zasady leczenia w medycynie chińskiej oraz kompendium Chińskiej Materia Medica, która prezentuje około 600 ziół, klasyfikowanych i opisanych zgodnie z zasadami nowoczesnej, chińskiej fitoterapii pt.  „Leczę ziołami chińskimi”. Uzupełnieniem wiedzy podręcznikowej są kursy, które cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Obecnie oferuje /zna i dzieli się skutecznymi rozwiązaniami leczniczymi, które są odpowiedzią na dramatycznie malejącą efektywność konwencjonalnej medycyny zachodniej. W swoim dorobku ma setki pacjentów, którzy dzięki  jego wiedzy i radom wciąż cieszą się życiem i zdrowiem.
Dr Tadeusz Błaszczyk będzie gościem Festiwalu Wibracje.  Podczas wydarzenia przewidzianych jest szereg prelekcji i pogadanek dotyczących nowoczesnego wykorzystania tradycyjnej wiedzy medycznej pochodzącej z Chin. W programie Festiwalu znajdzie się między innymi: (1) wykład na   temat integracyjnej medycyny chińskiej w perspektywie rozwiązania trudności współczesnej medycyny zachodniej: Nowy zawód leczniczy – terapeuta medycyny chińskiej; (2) prelekcja  nt  uprawy ziół chińskich w Polsce oraz (3) satsang dotyczący wpływu psychiki i podświadomości na zdrowie fizyczne, patologii błędnego myślenia, psychoterapii chińskie  i pojęcie Shen ponadnaturalnej siły, która pojawia się w wielu dawnych kulturach. W trakcie Festiwalu przewidziany jest także prywatny panel w kameralnej sali, gdzie Dr Błaszczyk będzie bezpłatnie przyjmował pacjentów, diagnozując, przepisując zioła oraz udzielając porad leczniczych i dietetycznych.

Wizytkówka

 

Kolejną atrakcją Festiwalu Wibracje będzie spacer botaniczny poprowadzony przez Mead Ladies, czyli Kaję Nowakowską, Gosia Ruszkowską

mead
Ich pasją są dzikie rośliny jadalne, lecznicze i grzyby. Organizują warsztaty kulinarne, zielarskie i spacery etnobotaniczne – dla dorosłych i dla dzieci. Lubią wegetariańską i wegańską zrównoważoną kuchnię, promują zielony styl życia i gotowania, zachęcają do odkrywania tajemnic przyrody.
Na Festiwalu zaproszą na wyjątkowy spacer. Bo czerwiec to czas owoców i kwiatów. Łąka i las cieszą nas bogactwem roślinności wczesnego lata.  Jak wykorzystać dzikie rośliny w kuchni, a jak w domowej apteczce? Jak skomponować z nich proste specyfiki kosmetyczne? Wyjdziemy razem na łąkę na botaniczny spacer. Nauczymy się przede wszystkim rozpoznawać dzikie rośliny i dowiemy się o sposobach ich przetwarzania, tak żeby jak najlepiej skorzystać z ich mocy.http://www.meadladies.pl/

 

Koncert Sound Love Medicine – Krzysiek Lottig
Festiwal Wibracje to także miejsce na muzykę, koncerty i wspólną zabawę. Jeden z wieczorów spędzimy przy dźwiękach Krzyska Lottiga.

lottig
Wszystko jest wibracją harmonijnych, kosmicznych dźwięków, współgrających ze sobą od początku istnienia życia w każdej z przejawionych jego form. Każdy z nas jest zminiaturyzowanym odzwierciedleniem Wszechświata (makrokosmosu), wpisanego w istotę ludzką (mikrokosmos). Zrozumienie mowy ciała jest równoznaczne ze zrozumieniem praw rządzących wszystkim, co istnieje we wszechświecie. Tę prawdę podczas koncertów przybliży na Festiwalu Krzysiek Lottig.
Człowiek legenda. Muzyk i wirtuoz życia. Od wielu lat podąża ścieżką Dhammy, ku duchowemu wyzwoleniu. Praktykujący Kundalini i Astanga Joga. Mądrość i empatię zyskuje poprzez własne doświadczenie, wyniesione z kursów medytacyjnych, warsztatów ogólnorozwojowych, ceremonii ze świętymi roślinami i treningów psychologicznych. Podczas Festiwalu zabierze uczestników w muzyczną podróż na krańce wszechświata i do wnętrza nas samych.

Soundlove Medicine

Informacje, rezerwacje karnetów i noclegu na: http://wibracje.com.pl/
https://www.facebook.com/wibracje.festival/

Wkrótce na blogu dostępne będą bilety w przedsprzedaży (trzydniowy karnet – 80zł)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *