Czakra siódma – Czakra Korony

 

 

Czakra siódma – Czakra Korony

crownchakra-300x400_c

Kolor: fioletowy

Umiejscowiona na szczycie czaszki, stanowi kanał i połączenie z wyższą kosmiczną, uniwersalną, boską świadomością. Jej celem i dążeniem jest doświadczenie boskości. W niej stapia się nasze pole energetyczne z uniwersalnym polem energetycznym. Poprzez nią wpływa do nas czysta, boska energia kosmiczna. Łączy nas z niewyczerpalnym źródłem energii, które przenika i zasila cały Wszechświat. Poprzez nią możliwe jest doświadczanie życia z poziomu jedności stworzenia. Nie istnieją na niej blokady, można jedynie mieć ją mniej lub bardziej otworzoną. Zawarta w nie jest cała doskonałość, którą posiada człowiek. W tym miejscu doświadczamy kosmicznej świadomości. Poprzez tą czakrę dopełnia się pełnia procesu ewolucji człowieka. Umożliwia zrozumienie rzeczywistości oraz życia na o wiele większym – duchowym – poziomie. Prawdziwa pełnia świadomości siódmej czakry zapewnia komunikacje ze źródłem bez żadnych pośredników. Głęboka medytacja jest tym co przybliża nas do poznania tego boskiego wymiaru nas samych. W tej czakrze są zawarte nasze zdolności oraz pełnia naszego potencjału.

gdfgrthrthtytjj

Otwarta czakra korony:

Wraz z otwieraniem się siódmej czakry wzrasta w nas potrzeba kierowania się w stronę rozwoju duchowego. Wzrasta częstotliwość przeżywania chwil, w których zanika separacja pomiędzy nami a zewnętrznym światem. Zaczynamy wtedy rozpoznawać prawdziwą naturę naszego „ja” jako czystą, nieuwarunkowaną, wszechobecną świadomość JAM JEST, będącą prawdziwą esencją wszystkiego co istnieje. Potęguję się w nas poczucie spokoju i ciszy. Stajemy się skorzy do zadawania sobie wielu pytań. Pełnimy wtedy tak jakby rolę naczynia, które coraz mocniej zaczyna się wypełniać boską świadomością, spływającą do nas poprzez czakrę korony. Nasze indywidualne, egotyczne „ja” przetransformuje się w uniwersalne „ja”, które jest świadome duchowego celu swojego życia. Zaczynamy rozumieć czym jest kolektywna świadomość. Inaczej zaczynamy definiować własną relację z drugim człowiekiem, Ziemią i kosmosem. Otwarta czakra korony sprawia, że naszym zamiarem i pragnieniem staje się poddanie bożemu przewodnictwu. Zdajemy się na Boga wiedząc, że jest to najlepszy możliwy wybór. Zawierzamy boskiej mądrości i inteligencji. Zaczynamy postrzegać samo życie jako doświadczenie duchowe. We wszystkim co nas spotyka, w każdym doświadczeniu dostrzegamy przejaw świętości. Przestajemy definiować boskość jako byt istniejący na zewnątrz, ponieważ znaleźliśmy ją już we własnym wewnętrznym doświadczeniu. W swoim postępowaniu urzeczywistniamy zamiar Stwórcy. Nie szukamy już wiedzy na zewnątrz nas, ponieważ wiemy, że cała wiedza spoczywa w nas – świadomych boskich bytach, które tworzą jedność ze stworzeniem. Poddajemy się nurtowi życia, naszemu wyższemu Ja zgodnie z jego intencjami, mając zaufanie, że zaprowadzi nas to do celu dla którego tutaj przybyliśmy. Boska siła zawsze zapewni nam całą energię oraz niezbędne okoliczności, abyśmy mogli zrealizować swoje zadania, które postanowiliśmy zrealizować w tym wcieleniu.

sdgregerheth

Szeroko otworzona siódma czakra daje nam głęboki wgląd w naturę rzeczywistości oraz życia. Zyskujemy także wgląd w nasze boskie pochodzenie. Odkrywamy również wymiary istniejące poza naszą percepcją. Rozpoznajemy całą iluzję jaka została nam narzucona. Nawet w gęstej materii dostrzegamy jej iluzoryczną postać, wiedząc, że jest ona również przejawem boskiej świadomości. Zaczynamy patrzeć na życie przez oczy Stwórcy. Wznosimy się ponad dualizmy myślenia, dzięki czemu możemy zaprzestać ciągłego osądzania i interpretowania wszystkiego. W każdej napotkanej osobie widzimy duszę, która odbywa swoją ewolucyjną podróż we własnym, najodpowiedniejszym dla siebie tempie. Stajemy się wypełnieni wdzięcznością za wszystko co nas w życiu spotyka. Porzucamy charakterystyczne dla niższych czakr linearne postrzeganie czasu. Doświadczmy życia tu i teraz, wiedząc i rozumiejąc, że teraźniejszość jest wszystkim co tak naprawdę istnieje. Takie postrzeganie czasu pozwala nam uświadomić sobie naszą wieczną i nieśmiertelną naturę. Rozwój tej czakry rozpuszcza także ostatnie blokady i ograniczenia, które znajdują się na niższych czakrach, dzięki czemu zaczynają one wibrować na najwyższych z dostępnych dla siebie częstotliwościach. Możliwe stają się dla nas krótkie i spontaniczne przebłyski boskiej świadomości, które najczęściej zmieniają nasze życie na zawsze. Przy takim doświadczeniu bezpośredniego połączenia z boską świadomością kosmiczną wszytko to co do tej myśleliśmy i wiedzieliśmy blednie i traci swój sens.

Zamknięta czakra korony:

Uczucie oddzielenia od pełni bytu, co zawsze będzie uniemożliwiało całkowite uwolnienie się od strachu i lęku. Nie znamy wtedy swojego prawdziwego celu życia oraz miejsca na tym świecie. Dominuje w nas uczucie bezcelowości i niepewności oraz zwątpienie w sens samego życia.  Czujemy się samotni na tym świecie. Jesteśmy zamknięci na duchowość – zupełnie nie interesuje nas ta tematyka oraz lubimy krytykować osoby, które się nią zajmują. Cała nasza koncentracja jest skupiona na świecie materialnym. Jesteśmy podatni na zewnętrzne autorytety, które jak wierzymy wskażą nam drogę i zaprowadzą do naszego źródła. Przez to nigdy sami nie nawiążemy bezpośredniego połączenia z nim. Występuje w nas silny lęk przed śmiercią.

ch7

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *