Interpretacja filmu „Matrix”

Ciekawa interpretacja filmu „Matrix”, sporządzona przez Alexa Berdowicza (www.porozmawiajmy.tv).  Nakręcony film w 1999r zdecydowanie wywarł duży wpływ na ludzką kolektywną podświadomość. Za pomocą symboli przemycono w nim wiele prawdy na temat tego jak urządzony jest nasz świat oraz jaką pełnimy (a także możemy pełnić w przyszłości) w nim rolę.

Cytaty z filmu:

Matrix jest wszędzie, otacza nas ze wszystkich stron. Nawet tu i teraz. Widzisz go wyglądając przez okno i włączając telewizor. Czujesz, gdy idziesz do pracy, czy do kościoła, gdy płacisz podatki. To świat, który postawiono ci przed oczami, by przesłonić prawdę.

-Jaką prawdę?

– Że jesteś niewolnikiem. Jak wszyscy inni, urodziłeś się w kajdanach. W więzieniu, którego nie możesz poczuć ani dotknąć. W więzieniu umysłów. Niestety, nie da się wytłumaczyć, czym jest Matrix. Sam musisz się przekonać”

„Wiem, że tam jesteście. Czuję was. Wiem, że się boicie. Boicie się nas. Boicie się zmian. Nie znam przyszłości. Nie powiem wam, jak to się skończy. Ale powiem wam, jak się zacznie. Odłożę słuchawkę i pokażę ludziom to, co przed nimi ukrywaliście. Świat bez was. Świat nie kontrolowany, bez granic i nakazów. Świat, w którym wszystko jest możliwe. Co się stanie potem, to już zależy od was.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *